RX 6600 60 derece olmadan fanlar dönmüyor

Overlord2

Decapat
Merhaba. Ekran kartı sıcaklığım boşa 40-50 derece arasında gidiyordu. ASUS Dual RX 6600 kullanıyorum. Bugün ekran kartının arka metal kısmında jelatin olduğunu fark ettim ve jelatini ekran kartı takılıyken söktüm. Bilgisayarı açtığımda ekran kartı derecesi 50 60 arasında değişiyordu. Biraz araştırdım Zero RPM modu 60 dereceye kadar fanlar dönmediği için normal bir durummuş zaten 60 dereceye yaklaşınca çalışıp 50 dereceye düşürüyor fanlar. Sizce jelatini sökerken yanlış bir şey mi yaptım?
Not: Jelatini sökmeden önce 50 dereceleri geçtiği oluyordu ama nadirdi.

Yanlış bir şey yapmadınız. Bir sorun yok ortada. RX kartlarda genelde 60 derece sınırı vardır. Nvidia'da 55 derededir. Ondan sonra fanlar döner ve ısı düşürülür. Tekrar 55-60 dereceye ulaşınca fanlar tekrar döner ve ısı düşürülür. Sistem yoran bir oyunda iken fanlar sürekli döner.

Alakası yok, denk gelmiş. Araştırmanız da doğru, aynen öyle olması gerekir. Zaten 60 derece iyi bir değer.

Merhaba. Ekran kartı sıcaklığım boşa 40-50 derece arasında gidiyordu. ASUS Dual RX 6600 kullanıyorum. Bugün ekran kartının arka metal kısmında jelatin olduğunu fark ettim ve jelatini ekran kartı takılıyken söktüm. Bilgisayarı açtığımda ekran kartı derecesi 50 60 arasında değişiyordu. Biraz araştırdım Zero RPM modu 60 dereceye kadar fanlar dönmediği için normal bir durummuş zaten 60 dereceye yaklaşınca çalışıp 50 dereceye düşürüyor fanlar. Sizce jelatini sökerken yanlış bir şey mi yaptım?
Not: Jelatini sökmeden önce 50 dereceleri geçtiği oluyordu ama nadirdi.

Sökmeniz iyi olmuş o jelatin sıcağın etkisi ile eriyip ekran kartına yapışabilirdi.
Bu durum normal bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı