RX 6600 8 GB ve R5 2600 darboğaz yapar mı?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim şu anki planım işlemcimi 2.000 liraya satıp üstüne para koyarak AMD 3600 işlemci almak.

Arkadaşlar bende rx6600'e geçecektim benimde işlemcim R5-2600 ve Anakartım A320M. pcei 4.0 vs. yok bu nedenle geçmek mantıklı değil diyorsunuz dimi darboğaz açısından. Çünkü eğer rx6600'a geçersem anakart ve cpu değiştirmem mümkün görünmüyor.

@burak0617 hayır öyle bir şey demiyoruz. Daha güçlü işlemci ve anakart olursa iyi olur ama olmazsa da sorun değil.
XFX RX 6600 ve R5 2600 nasıl bir ikili olur? burada da bir konu açtım ama konulara genel olarak baktığım zaman birazda internette baktım ama darboğaz söz konusu ben zaten daha fazla fps için geçiş yapacaktım ama tam verim alamam gibi duruyor biraz geri adım attım o yüzden siz ne düşünüyorsunuz. Şu an gtx1650s kullanıyorum. Tabi ki fps değerim artacaktır ancak değer mi konusu biraz düşündürüyor çünkü cpu ve anakart değişimi yapamam bir süre daha.

@burak0617 1650 Super'den daha fazla FPS alırsın ancak tam performansı için bir işlemci yükseltmesi iyi gider. Bu konuda da yazmıştım 2600'ü satıp kafa kafaya ikinci el 3300X gibi bir işlemciye veya biraz konularak 3600'e geçilebilir. Anakartın ise kalsın idare eder seni yalnızca BIOS güncellersin.

@burak0617 1650 Super'den daha fazla FPS alırsın ancak tam performansı için bir işlemci yükseltmesi iyi gider. Bu konuda da yazmıştım 2600'ü satıp kafa kafaya ikinci el 3300X gibi bir işlemciye veya biraz konularak 3600'e geçilebilir. Anakartın ise kalsın idare eder seni yalnızca BIOS güncellersin.
Hocam açıkcası ben 5.498TL aldığım için ekran kartını iyi fiyat diye aldım. Sipariş ettim darboğaz olacağını hiç sanmıyordum. Darboğaz olayı beni düşündürüyor sadece. İşlemci değiştirme sürecim biraz uzun sürebilir. Sizce bu fiyatları bir daha bulabilir miyiz dolar artıyor tabi.

Geri
Yukarı