Çözüldü RX 6600 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Kino hocamın dikkatine.
Hocam bana diğer konuda saydığınız bütün her şeyi sırası ile yaptım. BIOS Update yapıldı Recep Baltaş hocamın gösterdiği gibi Smart acces açıldı XMP açıldı yani şu an bilgisayarı tam performans her şeyi hazırladım. Bu Smart acces Memory ayarını BIOS üzerinden açtım olması gerektiği gibi ama AMD softwareden bir şey yapmam gerekiyor mu acaba?
@kino

Tamam, Radeon Software üzerinden burada en altı kontrol et açık görünüyor mu?

Screenshot_6.jpg

Güzel şimdi kaynak tüketimine göre bazı oyunlara girelim. Yanlış hatırlamıyorsam CoD Warzone'da büyük sıkıntı yaşıyordun. Başka hangi oyunlar var sistemde?
Dakka bir gol bir hata aldım hocam :)
1650045347674.png

Güzel şimdi kaynak tüketimine göre bazı oyunlara girelim. Yanlış hatırlamıyorsam CoD Warzone'da büyük sıkıntı yaşıyordun. Başka hangi oyunlar var sistemde?
VRAM ve RAM kullanımı çok yüksek bunu 1660 Super var iken hiç yaşamıyordum. Ekran kartı RAM a nasıl bu kadar etki ediyor ilginç.

Oyunu repair edin. Battle netden oyun dosyalarında sorun olmuş olabilir.
birde ek olarak call of duty serisinde en çok vram yiyen oyun cold war.

ayarlardan vram i biraz düşürmeye bakın.

@Gökhan Şenak olur öyle şeyler. Hangi sürücüyü yüklemiştin? S.A.M açtıktan sonra ve Chipset Driver kurduktan sonra sürücüyü temize çekmemiz gerekebilirdi.

DDU'yu boş ver sürücüyü bununla sil sonra 22.3.1'i indir kur. Tekrar bakalım. Bu arada diğer oyunlarda da deneme yapmayı unutma.

Hata devam ederse @Stalkerlp dediğini yap.

Dakka bir gol bir hata aldım hocam :) Eki Görüntüle 1361221

VRAM ve RAM kullanımı çok yüksek bunu 1660 Super var iken hiç yaşamıyordum. Ekran kartı RAM a nasıl bu kadar etki ediyor ilginç.

Oyun ayarlarından kaynaklı olabilir veya CoD Warzone kaynağı buldu mu sömürmeye başlıyor, sen medium ayarlara da getirebilirsin oyunu. Şimdi 6600 eğer yalnızca CoD Warzone'da sana sıkıntı çıkarıyorsa farklı şekilde çözmeye bakacağız, tüm oyunlarda oluyorsa farklı.

@Gökhan Şenak olur öyle şeyler. Hangi sürücüyü yüklemiştin? S.A.M açtıktan sonra ve Chipset Driver kurduktan sonra sürücüyü temize çekmemiz gerekebilirdi.

DDU'yu boş ver sürücüyü bununla sil sonra 22.3.1'i indir kur. Tekrar bakalım. Bu arada diğer oyunlarda da deneme yapmayı unutma.

Oyun ayarlarından kaynaklı olabilir veya CoD Warzone kaynağı buldu mu sömürmeye başlıyor, sen medium ayarlara da getirebilirsin oyunu. Şimdi 6600 eğer yalnızca CoD Warzone'da sana sıkıntı çıkarıyorsa farklı şekilde çözmeye bakacağız, tüm oyunlarda oluyorsa farklı.
Hocam oyun şuan en low ayarlarda Ram kullanımı o kadar yüksek ki ilk başlarda fps 120 130 larda gezer iken RAM kullanımı git gide uçuyor ve FPS yerlere düşüyor.

O kadar leş ki hocam sabit 30 FPS oynasam daha akıcı olur valla. Şimdi farklı bir oyunda deneyeceğim muhtemelen bir sorun yaşamam. Bence AMD bu Cod oyunlarında yazılım olarak çok geri çünkü bir çok oyunda yaşamadığım sorunu bu Cod oyunlarında yaşıyorum.

Bu arada Ram kullanımı gözükmemiş orada 14 GB ram kullanımı var ve 8 GB ye yakın VRam kullanımı var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 361

Yeni konular

Geri
Yukarı