RX 6600 FPS düşmesi

lovemyers

Decapat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam, 165Hz ASUS VG24 monitöre sahibim. İşlemci olarak Ryzen 5 5500 var. Kasam "Vento", ön tarafta 3 tane arka kasada bir tane, işlemcinin üstünde de 1 tane stok fan var.

Oyunlarda 1-2 saat takılıyorum sıcaklık genel olarak 60-70 derece arası en fazla 70 dereceyi gördüm. ASUS RX 6600 ekran kartım var. XPG Dual Channel 16 GB RAM var, 3200MHz.

Oyun oynuyorum akıcı bir şekilde, ansızın frekans değerlerim sıfıra iniyor ve saniyelik droplar yiyorum, çok sinir bozucu.
Sistemim mi kötü neden böyle oluyor?

Arkadaşlar selam, 165Hz ASUS VG24 monitöre sahibim. İşlemci olarak Ryzen 5 5500 var. Kasam "Vento", ön tarafta 3 tane arka kasada bir tane, işlemcinin üstünde de 1 tane stok fan var.

Oyunlarda 1-2 saat takılıyorum sıcaklık genel olarak 60-70 derece arası en fazla 70 dereceyi gördüm. ASUS RX 6600 ekran kartım var. XPG Dual channel 16 GB RAM var, 3200MHz.

Oyun oynuyorum akıcı bir şekilde, ansızın frekans değerlerim sıfıra iniyor ve saniyelik droplar yiyorum, çok sinir bozucu.
Sistemim mi kötü neden böyle oluyor?

Şu anda ASUS Dual RX6600 ile Doom Eternal oynuyorum ayarlar Ultra nightmare sıcaklık ise 60 derece.

Ekran kartı ile alakalı bir durum gibi gözükmüyor çünkü sıcaklık veya başka bir sorundan frekans azalması olabilir ama böyle bir durum söz konusu gözükmüyor.

AMD 6600 de FPS düşmesi çokça görünüyor. Undervolt yöntemiyle FPS droptan kurtulabilirsin. Değerlerini tam bilmiyorum onun hakkında konu açarsan yardımcı olurlar. YouTube üzerinde de anlatımlat mevcut. Olayın sıcaklıkla bir ilgisi yok. 70 derece ekran kartları için kabul edilebilir. Yine de bir DDU ile driverı silip baştan kur. BIOS güncellemesini yap.
Her şeyin güncel olduktan sonra devam ederse benim dediğim yöntemi izlersin.

Dead By Daylight oynarken FPS drop yiyorum arkadaşlar.

120 FPS sabit oynuyorken, 1 saliyeselik yiyorum, ondan sonra 2 tane daha yiyorum başka yemiyorum.

@qu4ster kullanım şeklinize ve oynadığınız oyunlara göre değişir. Arkadaşın ağır bir AAA oyun oynadığını varsayarsak o kartın 70 dereceye ulaşması normal.

Orasını ben de biliyorum da RDR2 Ultra ayarlarda 1 saat de oynadım 60 gördüm. Evet 70 derece normal bir sıcaklık fakat 6600 güçlü bir kart değil 70 dereceye çıkacak kadar.

Geri
Yukarı