Çözüldü RX 6600 görüntü gelmiyor ve fanlar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lyuchin

Decapat
RAM
Hyperx Fury 8x2 3200 mhz ram
SSD veya HDD modeli
kingston 480 gb ssd
Ekran kartı
AMD RX 6600 8 Gb
Anakart
asus a320m-f
İşlemci
ryzen 5 5500
İyi günler, ben yeni bir sistem topladım ve özellikler şu şekilde:
AMD RX 6600 8 GB
AMD Ryzen 5 5500
16 GB DDR 4 3200 MHz RAM.
ASUS A320M-F modeli.

Bilgisayarın bütün kablolarını düzgün bir şekilde taktım ve ekran kartıma güç gelmiyor hiçbir şekilde. Her şeyi denedik ekran gelmemesinin sebebinin işlemcinin anakart BIOS'una uyumlu olmadığını düşündük bu yüzden ekran gelmeyeceğini düşünerek Ryzen 7 1700 ile denedik ama yine sonuç ekran kartı fanlarının çalışmamasıyla sonuçlandı. Ekrana hem görüntü gelmiyor hem de fanları çalışmıyor. Ne yapabiliriz yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartım her şeyim sıfır ve ekran kartı başka bilgisayarda denendi çalıştı. Şu an sorunun anakartta ya da PSU da olabileceğini varsayıyoruz.
Yüksek ihtimalle PSU olabilir yakındaki bir bilgisayarcıdan rica edin başka PSU ile deneme yapın.
Öncelikle ekran kartı sıfır ise iadesini iste.
2. El ise yine iadesini iste.
Psu kablosunda sorun olabilir ona bak. Başka psu ile denemen doğru olur.

Ekran kartım her şeyim sıfır ve ekran kartı başka bilgisayarda denendi çalıştı. Şu an sorunun anakartta ya da PSU da olabileceğini varsayıyoruz.
Yüksek ihtimalle PSU olabilir yakındaki bir bilgisayarcıdan rica edin başka PSU ile deneme yapın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı