RX 6600 i5 11400F sistem Fall Guys FPS düşmesi

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba,1.5 ay önce İtopya üzerinden bir sistem topladım sistemde;

• Kasa: Game booster GB-G3309b 550W 80+
  • Anakart: ASUS Prime H510M-K (BIOS sürümü: 1601 güncel)
  • Ekran kartı: ASUS Radeon RX 6600 (driver sürümü: 22.6.1 güncel, sıcaklık değerleri normal)
  • RAM: 8x2 PNY XLR8 3200 MHz.
  • İşlemci: Intel Core i5 11400F. (oyundayken sıcaklık değeri 85 dereceyi açmıyor aşan oyunlarda şu anlık ekstra soğutucu almak yerine Turbo Boost kapatıyorum)
  • SSD: Xıoxıa Exceria 500GB M.2 SSD.
  • HDD: Western Digital 2TB 7200 RPM (HD Tune, CrystalDiskMark, CrystalDiskInfo üzerinden yaptığım testler ve değerler normal)
  • Monitör: ASUS TUF Gaming VG247Q1A.
  • İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64 Bit 22h2.

Arkadaşlar sistemim bu şekilde. Şu anlık gözlemlediğim kadarıyla sadece Fall Guys'ta bu anlık FPS düşüşünü gözlemliyorum. Oyun hard diske kurulu. MSI Afterburner ile baktığım zaman FPS düşüşlerinde ekran kartı kullanım oranı birden %1-10 aralığına düşüyor sonra geri yükseliyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sisteme sahibim (markalar farklı). Bende de sadece Fall Guys'ta FPS sorunu var. Aynı sistem onda da var. İkimizde de oyun bazen çok kasıyor. Ben grafikleri mediuma aldım daha iyi gibi. Ya oyun son güncelleme ile böyle oldu ya da AMD'nin 22.5.2 sürümü sorunlu. Siz hangi sürümü kullanıyorsunuz?

Aynı sisteme sahibim (markalar farklı). Bende de sadece Fall Guys'ta FPS sorunu var. Aynı sistem onda da var. İkimizde de oyun bazen çok kasıyor. Ben grafikleri mediuma aldım daha iyi gibi. Ya oyun son güncelleme ile böyle oldu ya da AMD'nin 22.5.2 sürümü sorunlu. Siz hangi sürümü kullanıyorsunuz?
Amd nin 22.5.2 sürümünü güncelledim bir sıkıntı yaşamadım fall guys oynamıyorum belki oyundan kaynaklıdır

Hocam ben normalde 165 Fps sabitli oynuyorum fps konusunda bir sıkıntı yok fakat bir anda ekran kartı kullanım oranı düşüyor fps 30-40 sonra tekrar yükseliyor

AMD'nin 22.5.2 sürümünü güncelledim bir sıkıntı yaşamadım Fall Guys oynamıyorum belki oyundan kaynaklıdır.

Fall Guys o sistem için kek oyun neden öyle olsun ki çok saçma.

HDD kaynaklı olabilir mi? SSD'de böyle bir sorun yaşamadım(testler, değerler normal)

Hiç hard disk kullanmadım hard diske kurunca oyun saha mı yavaş çalışıyor hard disk almam lazım SSD yetmiyor fazla oyunları HDD yr koysam oyunlarda sıkıntı olur mu?
HDD'de bence drop sorunları daha fazla

Hiç hard disk kullanmadım hard diske kurunca oyun saha mı yavaş çalışıyor hard disk almam lazım SSD yetmiyor fazla oyunları HDD yr koysam oyunlarda sıkıntı olur mu?
HDD'de bence drop sorunları daha fazla

Geri
Yukarı