RX 6600 R5 5600'lü sistem nasıldır?

Peki R5 3600 ile RX6600 nasıldır?

3600 içinde aynı şeyi rahatça söyleyebiliriz. 6600 için ghayet güçlü ve yeterli bir işlemci.

Hocam bence Sapphire alın. Sapphire ve XFX ikisi de güvenilir markalar, ama Sapphire'ın garantisi şaka gibi güvenilir. Eğer kartında herhangi bir sıkıntı varsa hiç bekletmeden yenisini gönderiyorlar.

Sapphire diğer modellere göre çok daha sıcak çalışıyor. XFX daha iyidir.

@temhem111 İşlemci ve ekran kartı ikilisini tercih ederken ne yapmak istediğin önemli. FPS oyunları ve LoL gibi oyunlar işlemci ağırlıklıdır. R5 5600 + RX 6600 kombosu iyidir bunun için. Ancak hikayeli yüksek grafikli oyun oynamak istiyorsanız i3 12100f + RX 6600XT gibi bir şey öneririm.

XFX markasının 1070 Ti modelini bir ara kullanmıştım. O malzeme klitesinin verdiği hissi hiçbir marka ve modelde göremedim. Şu anda ROG STRIX RX 6600 XT kullanıyorum. Başıma gelmeyen kalmadı. Garanti desen leş, malzeme kalitesi desen leş fikrimce. Diger modellerden de daha da pahalı amaç daha serin çalışmasıyla ilgili. Bence boş şeyler. Forumdan arastirin ve AMD ekran kartı almayın aldırmayın, çektiğim rezilliği çekmeyin.

XFX markasının 1070 Ti modelini bir ara kullanmıştım. O malzeme klitesinin verdiği hissi hiçbir marka ve modelde göremedim. Şu anda ROG STRIX RX 6600 XT kullanıyorum. Başıma gelmeyen kalmadı. Garanti desen leş, malzeme kalitesi desen leş fikrimce. Diger modellerden de daha da pahalı amaç daha serin çalışmasıyla ilgili. Bence boş şeyler. Forumdan arastirin ve AMD ekran kartı almayın aldırmayın, çektiğim rezilliği çekmeyin.

Asus Dual Rx6600 kullanıyorum. Gayet güzel kart. Ben Dual olandan diğer markaların RX6600'lerine göre daha memnunum. Soğutma ve güç sarfiyatı konusunda hem rakiplerine göre daha başarılı hem de muadili rx6600'lerden daha başarılı bir kart. Bundan önce de Asus Dual RX 480 kullanıyordum ki bu kart ısınma sorunlarıyla ünlü bir karttır, buna rağmen neredeyse 6 yıl sorunsuz kullandım kartı. Şu an yedekte duruyor mesela. Ne gibi bir problem yaşadınız çok merak ettim açıkçası.
Bu arada konuyu açan arkadaşın kombinasyonu güzel olacaktır.

ASUS Dual RX6600 kullanıyorum. Gayet güzel kart. Ben Dual olandan diğer markaların RX6600'lerine göre daha memnunum. Soğutma ve güç sarfiyatı konusunda hem rakiplerine göre daha başarılı hem de muadili RX6600'lerden daha başarılı bir kart. Bundan önce de ASUS Dual RX 480 kullanıyordum ki bu kart ısınma sorunlarıyla ünlü bir karttır, buna rağmen neredeyse 6 yıl sorunsuz kullandım kartı. Şu an yedekte duruyor mesela. Ne gibi bir problem yaşadınız çok merak ettim açıkçası.
Bu arada konuyu açan arkadaşın kombinasyonu güzel olacaktır.

PC açılış ekranı siyah kaldı BIOS veya Windows'a girmedi, garantiye gitti bir şey yok dediler. ASUS video istedi çektim attım 3 kere böyle garantiye farklı sebeplerden gidip geldi. Sadece termal macun değişimi yapıldı ve ürün daha çok yeni. Oyun esnasında çökmeler, reset atmalar kitlenmeler mevcut. WattMan hatası da cabası. Sorun yok diyor yetkili servis ve 4 farklı kartta hiçbir sorun yaşamamıştım.

Hocam sizin sorunlarınızın sebebi AMD değil, ASUS. Malzeme, garanti vb. AIB firmaları belirliyor, AMD veya Nvidia değil.

Malzeme kalitesi arasında dediğiniz gibi bir fark var ise bu o firmanın o grafik işlemciyi kullandığı kartın özelliğiyle ilgilidir. AMD veya Nvidia ile alakalı bir durum değil.

İlginize teşekkürler. Burada yalnız değilim. Sorunumdan ötürü forumda araştırma ve yardımlaşma yaptığımda fark ettim bu durumu. Garanti durumu için evet haklısınız msi ve asus ayni yerde işlem görüyor almayın aldırmayın ancak araştırma yaparsaniz çok farkli sorunlar amd de mevcut. Başınıza geldigi zaman sizde bir kullanıcı olarak benim gibi düşüneceksiniz

Geri
Yukarı