RX 6600 sıcaklık değerleri ve yüksek fan devri

Heberiu

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba.
Kart stok halde benim hava akışı iyi olan kasamda 1800-2100RPM devirde 75 dereceye sabitleniyor.

Ben undervolt + 2100RPM(%50 fan hızı) ile 69'a sabitledim.
Yükte bu fan hızı civarda kalmasının uzun vadede bir sorun çıkarıp çıkarmayacağını sormak istedim.

Ek olarak GTX 1650'den RX 6600'e geçince PSU müthiş bir fan hızıyla çalışmaya başladı. Bir kapanma, siyah ekran vb. yok aslında. Nedeni zorlanıyor olması mı? PSU, Aerocool VX Plus 500W.
Hoş çok da fark yok. Birinde 65W çekiyordu şimdi 92W çekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Kart stok halde benim hava akışı iyi olan kasamda 1800-2100RPM devirde 75 dereceye sabitleniyor.

Yükte bu fan hızı civarda kalmasının uzun vadede bir sorun çıkarıp çıkarmayacağını sormak istedim.

Ek olarak GTX 1650'den RX 6600'e geçince PSU müthiş bir fan hızıyla çalışmaya başladı. Bir kapanma, siyah ekran vb. yok aslında. Nedeni zorlanıyor olması mı? PSU, Aerocool VX Plus 500W.
6600 stok ayarlarda tam yukte 132W cekiyor 92W degil.

UV ve %50 fan hızı normal bir sorun çıkartmaz. Güzel bir kasaya rağmen kart ısınıyorsa kabahati kartın kendi soğutmasına atabiliriz.
Hava akışım iyi. Ama kasa Mid Tower değil mini bir kasa. Zaten fark ettiğim büyük kasalarda bile stok 72 görüyor. Bende de 74 falandı. Biraz çekirdek hızı biraz voltaj, fan ayarı 69'a düşürdüm. Ama PSU neden çıldırdı bilmiyorum. 😄

Hava akışım iyi. Ama kasa Mid Tower değil mini bir kasa. Zaten fark ettiğim büyük kasalarda bile stok 72 görüyor. Bende de 74 falandı. Biraz çekirdek hızı biraz voltaj, fan ayarı 69'a düşürdüm. Ama PSU neden çıldırdı bilmiyorum. 😄

Çok kaliteli bir model değil ne desem yalan olur. Şöyle yaklaşık bir 4 sene sertifikasız bir güç kaynağına 1050 Ti söküp 5500 XT takmıştım eskisinden daha gürültülü çalışmaya başlamıştı watt miktarı yeterli olmasına rağmen. Sonra gidip Gold sertifikalı kaliteli bir 550w aldım, 5500 XT sonrası 6600 XT takıp sağlam OC denemeleriyle ekstra 30-50w çektirmeme rağmen ölü gibi sessiz çalışmaya devam ediyor.

Merhaba.

Hocam RX 6600'ün hangi modelini kullanıyorsunuz ben ASUS RX 6600 sipariş verdim eğer sorunlu bir modelse iade edeceğim.

AMD de iki farklı sıcaklık sensörü var biri junc temp diğeri current temp eğer current temp değerin 69 ise bu gerçekten bir tık yüksek.
Junc Temp 83-85 arası.
Current Temp 69.
Hocam RX 6600'ün hangi modelini kullanıyorsunuz ben ASUS RX 6600 sipariş verdim eğer sorunlu bir modelse iade edeceğim.
Dual modeli en iyi soğutması olan model diyorlar.

@kino 5150'ye geldi çok uygun diye aldım.

Junc temp 83-85 arası.
Current temp 69.

Dual modeli en iyi soğutması olan model diyorlar.

Foruma sormuştum ve @kino önerisiyle ASUS Dual modelini almaya karar verdim kart henüz elimde değil o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

Geri
Yukarı