RX 6600 sistem oyunlarda FPS düşmesi

Skyming5345

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
9
SSD veya HDD modeli
Sanddisk 240GB
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
A320M
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba yaklaşık 3 hafta önce işlemci mi değiştirdim Ryzen 5 3600'e geçiş yaptım işlemcide bir sorun yok gibi işlemciyi taktıktan sonra bilgisayarı açtığım 16 GB RAM'i 8 GB algılıyordu anakartın iki RAM slotundan birisi çalışmıyordu denedim yeni bir anakart alana kadar 8 GB RAM kullanayım dedim GTA 5 falan oynuyordum drop yemiyordum bir sorun yoktu yaklaşık 2 gün önce GTA 5 inanılmaz şekilde drop yemeye başladı Valorant da bile drop yiyorum RAM kullanımı %65 olsa bile bir türlü anlam veremedim bu duruma masaüstünde bile drop yiyorum bazen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

RAM sorunun sebebi anakarttan çok işlemci gibi görünüyor. Yoksa önceki işlemcinizle de 16 değil 8 gözükürdü.

SSD modeli nedir? SanDisk SSD Plus ise CrystalDiskMark ile test edip sonuçları atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii indirip atayım.

Test sonucu bu.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 13
İşlemci değişmeden önce de drop yiyordum ama darboğazdan dolayı olduğunu düşünüyordum işlemciyi değiştirmeden önce bilgisayarı başka bir eve taşımam gerekti başka bir yere taşıdım orada taktım.

RAM kaynaklı gibi duruyor. Yeni anakart gelince çift kanal olarak da bakarsınız. Büyük ihtimalle olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı