Çözüldü RX 6600 Valorant'ta yüksek FPS'de kasma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nexly0

Centipat
Daha fazla  
Sistemim:
RX 6600.
R5 5600.
16 GB RAM.
Pingim 8 ile 10 arası değişiyor. Nedenini anlamıyorum fakat oyun takılıyor gibi oluyor eskiden olmuyordu. Son güncellemeden sonra takılmalar olmaya başladı, nedenini bilen varsa veya nasıl çözebilecegımı yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
FPS'ini sabitlemeyi dener misin mesela 450 500 FPS arası gidip geliyorsa 450'ye sabitle veya monitörünün Hz inede sabitliyebilirsin öyle denersen olabilir olmazsa internetinizle ilgili bir problemdir.

Düzeldi sağ ol.

Bu sizin internetinizle ilgili. İnternet değerleriniz nasıl? FPS değerleriniz mi düşük, yoksa pinginiz mi yüksek? V-Sync ayarını açmayı deneyin.

FPS'i sabitleyince oldu sağ ol.
FPS'ini sabitlemeyi dener misin mesela 450 500 FPS arası gidip geliyorsa 450'ye sabitle veya monitörünün Hz inede sabitliyebilirsin öyle denersen olabilir olmazsa internetinizle ilgili bir problemdir.

Düzeldi sağ ol.

Bu sizin internetinizle ilgili. İnternet değerleriniz nasıl? FPS değerleriniz mi düşük, yoksa pinginiz mi yüksek? V-Sync ayarını açmayı deneyin.

FPS'i sabitleyince oldu sağ ol.

Çözüm
Buna benzer bir sorun bende de var.Pc özelliklerim hemen hemen aynı fpsim de sabitlemeyince 300-500 seviyelerinde.180hz monitörüm var ve oyunu vsync kapalı oynarsam flick atmayı denediğimde falan smooth görüntü elde edemiyorum.Sanki 60hz miş gibi hissiyat veriyor ve benim canımı inanılmaz sıkıyor.Kaydırmalarda ekranda küçük yırtılmalar oluyormuş gibi gözüküyor.Sorunu çözemedim bilgisi olan varsa yardımcı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı