RX 6600 ve R5 3600 darboğaz yapar mı?

yusuf6806

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Başlıkta belirttiğim gibi GTX 1660 Super ekran kartımı satıp ASUS Dual RX 6600 aldım. kart 1 hafta içinde elime ulaşacak. forumda gezdiğimde çoğu kişi darboğaz olur diyordu tereddütte kaldım. @Sir Benjamin yardımcı olursan çok sevinirim ve diğer arkadaşlarımın fikirlerine de ihtiyacım var.

Darboğaz olmaz büyük ihtimal 1080P'de, 6600 XT ile darboğaz yaşamıyorum ama OC veya PBO ayarı ile oynaman gerekebilir.

Darboğaz olmaz büyük ihtimal 1080P'de, 6600 XT ile darboğaz yaşamıyorum ama OC veya PBO ayarı ile oynaman gerekebilir.

Geldiğinde tekrardan gözden geçirelim senle beraber 4.0 1.1 v ta sıcaklık değerleri güzel bir şekilde seninle ayarlamıştık gerekirse 4.2'ye çıkarırız.
Darboğaz olsa bile hissetmezsin ama şöyle bi etken var RAM hızın oldukça önemli.
8x2 3200 mhz ramler

Ryzen 5 2600 ile kullandım. Çoğu oyunu normal bir şekilde oynuyordum 1080pde. Bir tek apex legends hem işlemci hem ekran karti ağırlıklı olduğu için azda olsa sıkıntı oluyordu. Ama diğer oyunlarda özellikle hikayeli oyunlarda sıkıntısız tam performans çalışıyordu. 3600, 2600dan daha iyi olduğu bilindiğinden, sıkıntı olmaz, kullanılır.

Ryzen 5 2600 ile kullandım. Çoğu oyunu normal bir şekilde oynuyordum 1080P'de. Bir tek Apex Legends hem işlemci hem ekran karti ağırlıklı olduğu için az da olsa sıkıntı oluyordu. Ama diğer oyunlarda özellikle hikayeli oyunlarda sıkıntısız tam performans çalışıyordu. 3600, 2600'dan daha iyi olduğu bilindiğinden, sıkıntı olmaz, kullanılır.

Teşekkür ederim cevabınız için inşallah geldiğim zaman güzel bir şekilde deneme yapacağım.

Ryzen 3 3300X ile 6600 XT kullanan var forumda. Darboğaz olmaz.

İşlemci-anakart darboğazının çok da büyütülmemesi gerektiğinden bahsedilen, referans kaynak kabul edilebilecek kişilerin videoları var Youtube'da izleyebilirsiniz. Ram in darboğaz yapmaması çok daha önemli yoksa oyunlarda fena takılmalar yaşabilirsiniz ki bence yazdığınız ram lerle bu sorunu yaşamazsınız.

İşlemci-anakart darboğazının çok da büyütülmemesi gerektiğinden bahsedilen, referans kaynak kabul edilebilecek kişilerin videoları var YouTube'da izleyebilirsiniz. RAM'in darboğaz yapmaması çok daha önemli yoksa oyunlarda fena takılmalar yaşabilirsiniz ki bence yazdığınız RAM'lerle bu sorunu yaşamazsınız.

Şu anlık bir sorun yok işte dediğim gibi işlemci darboğaz yaparlar yazmışlar bende yardım için yazdım.

Sharkoon 650W PSU var biliyorsun sana söylemiştim bu ekran kartıyla sorun olur mu ilerleyen günlerde senin önerdiğin PSU'lardan birini alacağım @Sir Benjamin

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı