RX 6600 vs. 3060

Beyaz_G

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Aşağıdaki kartlara bakıyorum ve karar veremiyorum. RX 6600 alırsam ASUS Dual olanı alırım çünkü OC yapmayı planlıyorum soğutması mükemmel. RT ile pek işim yok DLSS de kullanmayacağım. Ancak NVIDIA bazı oyuncaklar veriyor programlar kısacası ve onları kullanabilirim. Sürücü sıkıntı değil ekran kartı sonsuza dek aynı sürücü ile çalışmıyor sonuçta. PNY iyi bir marka diye biliyorum ama ne kadar iyi? Genelde kartın soğutması iyiyse o kart güzeldir deniliyor ama lehim kalitesinden falan bahseden kimse yok. Bu arada ASUS bazen 6200 TL oluyor alırsam o zaman alırım. Sapphire alacağımı sanmıyorum arada 600 TL fark var ve bunu verebilirim daha iyi soğutma için. Ama 3060 için fazladan 1200 TL verilir mi bilemiyorum. Savaş çıkmaz umarım.

O kadar ağır bir OC değil. Nvidia alırsam zaten OC yapmayacağım ama RX 6600 100-200 MHz arttırınca pek sıkıntı çıkarmıyor.
@kino RX 6600 XT Pulse ile yapmıştı OC.
Overclock deyince aklım biraz sınırları zorlamaya gidiyor. 100 200 MHz bence tüm modeller ile hız aşırtılabilir.

Yeter ama voltaj stabilitesi nasıl olur bilmiyorum. Takıntılı biriysen kaliteli bir PSU al derim. Ama yeterli olur diye düşünüyorum tabi işlemcin falan benimki gibi power hungry bir işlemci değilse. :D
Ryzen 5 3600 var OC yapmadım. Ben şu an kullandığım kartıma biraz overclock yaptım ve 140W çekiyor. 3060 Stok halde max 170W görüyor herhalde 30W rahatlıkla verebilir fazladan.

Geri
Yukarı