RX 6600 vs RX6600 XT

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar kendi ekran kartımı 5000 TL'ye satıyorum.
Yarın alıcı gelecek.
Bütçemi çok yormamak için bu ekran kartını almayı düşünüyorum ancak aklımı RX6600 XT karıştırıyor.
Zaten işlemcim R5 2600 olduğu için ekran kartına ekstra para verip ekran kartından verim alamamak istemiyorum.
O yüzden 6600 daha mantıklı geliyor ama bu sefer de forumlarda gördüğüm kadarıyla sık sık garip WattMan hatalarıyla karşılaşılıyor.
Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar kendi ekran kartımı 5000 TL'ye satıyorum.
Yarın alıcı gelecek.
Bütçemi çok yormamak için bu ekran kartını almayı düşünüyorum ancak aklımı RX6600 XT karıştırıyor.
Zaten işlemcim R5 2600 olduğu için ekran kartına ekstra para verip ekran kartından verim alamamak istemiyorum.
O yüzden 6600 daha mantıklı geliyor ama bu sefer de forumlarda gördüğüm kadarıyla sık sık garip WattMan hatalarıyla karşılaşılıyor.
Sizce ne yapmalıyım?

Watman hatası AMD'nin çoğunda oluyor. 6600 ve 6600 XT wattman açısından fark yaratmayacaktır. 6600 XT uzun dönemli kullanım için iyi olabilir. 1080P ultra, anti-aliasing gibi ayarlarla yükü GPU'ya binderebilirsiniz.

Yakınlarımın çoğuna 6000 serisi ekran kartı aldırdım sürekli güncellemelerine rağmen hiçbirinde sorun olmadı. 6000 serisi o konuda iyileşti diyebilirim.

İleride işlemcini satıp 5600 alabileceğini göz önüne getir. 6600 XT zorladım yerinde olsam. Wattman hatası da 6000 serisinde kronik bir sorun değil o canını sıkmasın.

Konudaki kartı kullanıyorum. Henüz WattMan hatasına rastlamadım. 2-3 sene önce RX580 kullanırken bile 1 kere yaşamıştım ki RX6000 ailesiyle kartların stabil hale getirildiği bilinen bir durum. Sisteminize gelecek olursak imkan varsa darboğaz girse bile ileriye yatırım olarak RX6600 XT alın. Sonuçta o işlemci elbet değiştirilir ve RX6600 XT'nin üstünlüğü hissedilir. He yıllarca işlemci değiştiremem diyorsanız RX6600'de bir seçenektir tabii.

Konudaki kartı kullanıyorum. Henüz WattMan hatasına rastlamadım. 2-3 sene önce RX580 kullanırken bile 1 kere yaşamıştım ki RX6000 ailesiyle kartların stabil hale getirildiği bilinen bir durum. Sisteminize gelecek olursak imkan varsa darboğaz girse bile ileriye yatırım olarak RX6600 XT alın. Sonuçta o işlemci elbet değiştirilir ve RX6600 XT'nin üstünlüğü hissedilir. He yıllarca işlemci değiştiremem diyorsanız RX6600'de bir seçenektir tabii.

Hocam işlemciyi alsak sıvı soğutması ayrı bir dert.
Çok masraflı olur.
Ayrıca bütçeyi zorlayabilmem çok zor en uygun RX 6600 XT fiyatı nedir ben çok uyguna bulamadım

Çok masraflı olur.
Ayrıca bütçeyi zorlayabilmem çok zor en uygun RX 6600 XT fiyatı nedir ben çok uyguna bulamadım
Sıvı soğutma niye alıyorsunuz ki? Piyasadaki 250-300 TL'lik kule tipi soğutucularla R5 5600X gibi işlemcileri dahi soğutabiliyorsunuz. Yeter ki kasanız el versin.

Amazon garantili olarak Sapphire Nitro+ şu an çok makul bir seviyede diye düşünüyorum.

Çok masraflı olur.
7500-8000 arası var hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı