RX 6600 XT AMD R5 5600 sistem zorlama sonrası siyah ekran

DELUXE0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yukarı da da belirtmiş olduğum RX 6600XT AMD R5 5600 sistemim de oyun oynuyorum GTA 5 Far Cry 6 ETS 2 vb gibi oyunlar oynuyorum bunu bazen yapıyor bazen yapmıyor hata nedenini bilmiyorum oyunları oynadıktan sonra PC'yi tekrar açıyorum 2-3 saat sonra BIOS ekranı geliyor sonra no sinyal yazısı çıkıyor öyle kalıyor ekran kartı fanları dönüyor Windows 11 açılma sesi geliyor bazen bazen gelmiyor sonra basılı tutup kapatıyorum PC'yi tekrar açtığım da açılıyor genel de 10 defa açsam oynasam 6'sında yapıyor bunu ilk aldığımda Windows 10 yüklüydü AMD software kuruluydu sonra yeni sürücü yüklerken siyah ekran oluyor du şu konu da geçiyor.

(Çözüldü: RX 6600 XT ekran kartı sürücüsünde sarı ünlem )

Ekran kartını çıkarıp taktım sorun düzeldi AMD software açıldı ilk aldığım da AMD R5 3500X vardı darboğaz yapıyor diye AMD R5 5600 aldım hala aynı sorun devam ediyor işlemcide olduğunu düşünmüyorum sanki kasayı yan yatırınca açılıyor gibi sorun düzeliyor gibi RAM'ları falan sökmeyi denedim ekran kartını kaç defa söktüm hala devam ediyor testler yapıyorum AIDA 64 OCCT Cinebench R20 her şey yerli yerinde aynı olan sistemlerden farkı yok ama niye böyle yaptığını bilmiyorum.
Bana AMD software başlamıyor gibi geliyor ya da ekran kartı pcle 4.0 ama pcle 3.0'dan oluyor gibi geliyor bundan kaynaklanmaz ama bilmiyorum artık bunaldım oyunlardan zevk de almıyorum bu hata yüzünden.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Sistemim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 6600 XT saphhire.
Anakart Gigabyte B450M S2H.
RAM: GeIL 8 GB EVO Spear AMD Edition 3000MHz CL16 DDR4 2X8.
SSD: Kingston A2000 500GB.
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB.

Ekran kartı problemi gibi bende de 6900XT var siyah ekran veriyordu Windows açıldıktan sonra bazen öncesinde. Değişim yapılma olasılığı varsa yapın bence kartı.

Ekran kartı problemi gibi bende de 6900XT var siyah ekran veriyordu Windows açıldıktan sonra bazen öncesinde. Değişim yapılma olasılığı varsa yapın bence kartı.

Cevap için teşekkür ederim ekran kartını hazır sistem olarak almıştım sinerji.gen.trden
Değişim yapamam bu sorun hep AMD ekran kartlarında oluyor mu ki

Cevap için teşekkür ederim ekran kartını hazır sistem olarak almıştım sinerji.gen.trden
Değişim yapamam bu sorun hep AMD ekran kartlarında oluyor mu ki
2 defa bozuk ekran kartı satın aldım ikiside siyah ekran veriyordu iade ettim. Nvidia'da da olablir belki AMD olmasıyla alakası yok bence. Garantisi varsa iade olmuyormu yada değişim? Zamanı doldumu?

2 defa bozuk ekran kartı satın aldım ikisi de siyah ekran veriyordu iade ettim. NVIDIA'da da olabilir belki AMD olmasıyla alakası yok bence. Garantisi varsa iade olmuyor mu ya da değişim? Zamanı doldu mu?

Garantisi devam etmekte 1 yıl oldu garantiye yollasam test edilip geri gelecektir benim arkadaşta da 6500XT var onunda aynı sorun onun geri geldi hala devam ediyor ama onun daha fazla oluyor benimkinden 15 gün biçtiler iade için değişim yapabileceğimi sanmıyorum bunun bir çözümü var mıdır bende çok olmuyor 10 defa açtığım zaman 6-5 defa olur Max bilemiyorum acaba AMD software açılmıyor mu ki boot ederken.

Garantisi devam etmekte 1 yıl oldu garantiye yollasam test edilip geri gelecektir benim arkadaşta da 6500XT var onunda aynı sorun onun geri geldi hala devam ediyor ama onun daha fazla oluyor benimkinden 15 gün biçtiler iade için değişim yapabileceğimi sanmıyorum bunun bir çözümü var mıdır bende çok olmuyor 10 defa açtığım zaman 6-5 defa olur Max bilemiyorum acaba AMD software açılmıyor mu ki boot ederken.
Bence değişim/iade yapmaları lazım hakkınız var, ama bazen hatayı göremedikleri için geri gönderirlermi belki gönderirler. Servislerde anlamıyor çok. Oyunda sıcaklık artıp fps düşüşü falan olsaydı iade olur da sizin durum arada bir oluyorsa bilinmez. Umarım iade ederler paranızı yada yenisini versinler. Hiç bilmiyorum ne olur hakkaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı