RX 6600 XT God of War’da 40 FPS veriyor

Ana kartının tam modelini öğrenebilir miyim, o yazdığınız modeli internete yazdığımda çıkmadı.

Aralarında bu kadar fiyat farkı varken ben 5600 öneririm. Performans olarak çok farkları yok. Darboğaz da yapmaz. Fiyat farkı 500TL altına düşerse o zaman 5600X tercih edilebilir.

Teşekkürler. Soğutucu lazım mı işlemci için sıvı soğutucu çok tavsiye eden var performansı etkiler mi?

Ana kartının tam modelini öğrenebilir miyim, o yazdığınız modeli internete yazdığımda çıkmadı.

Çalıştır'a msinfo32 yazınca sistem modeli olarak sadece bu yazıyor. CMD'den de baktım başka bir şey yazmıyor.

Aralarında bu kadar fiyat farkı varken ben 5600 öneririm. Performans olarak çok farkları yok. Darboğaz da yapmaz. Fiyat farkı 500TL altına düşerse o zaman 5600x tercih edilebilir.
TB Satış sonrası işlemler için kötü bir tercih olur, geçen gün Amazon Almanya üzerinden 2500TL gibi mükemmel bir fiyata geliyordu 5600.

Aralarında bu kadar fiyat farkı varken ben 5600 öneririm. Performans olarak çok farkları yok. Darboğaz da yapmaz. Fiyat farkı 500TL altına düşerse o zaman 5600X tercih edilebilir.

Ryzen 5 5600X alınca 20 30 FPS fark eder mi God of War ya da GTA gibi oyunlarda.

TB satış sonrası işlemler için kötü bir tercih olur, geçen gün Amazon Almanya üzerinden 2500TL gibi mükemmel bir fiyata geliyordu 5600.

Açıkçası 5 bin TL'yi geçmedikçe fiyat umurumda değil. Alınca FPS sorunu düzelsin yeter.

Ryzen 5 5600X alınca 20 30 FPS fark eder mi God of War ya da GTA gibi oyunlarda.

Açıkçası 5 bin TL'yi geçmedikçe fiyat umurumda değil. Alınca FPS sorunu düzelsin yeter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası 5 bin TL'yi geçmedikçe
O zaman arkasında Amazon olmasından ötürü ürünü Amazon üzerinden almanızı öneririm.
AMD Ryzen 5 5600

O zaman arkasında Amazon olmasından ötürü ürünü Amazon üzerinden almanızı öneririm.
AMD Ryzen 5 5600
Amazon Almanya tarafından tekrar satışta ürün, 2916 TL ithalat ücreti dahil.

Son düzenleme:
Merhaba, çoğu oyunda düşük FPS aldığım için God of War'da 40 FPS normal ayarlarda aldım. GTA 4'de yüksek ayarlarda 55 FPS aldım. Mafia Definite Edition yüksek ayarlarda 50 FPS ve Sekiro Ultra ayarlarda 50 FPS civarı aldım, almam gerekenden bayağı düşük FPS alıyorum. Valorant'ta 150 FPS alıyorum.

Sistem gereksinimlerim şunlar:
RX 6600 XT.
Ryzen 5 3400G.
16 GB RAM.
PSU 650W.
Anakart B350.

Darboğazın bu kadar FPS kaybettireceğini de düşünmüyorum ekran kartını 2. el almıştım 2. el olduğu için olabilir diye düşünüyorum. Mesela kardeşimde GTX 1050 ve Ryzen 3 2200G ve 16 GB RAM var Valorant da benim kadar hatta benden biraz daha fazla FPS alıyor. Minecraft'da 300 FPS daha fazla alıyor. Benim bilgisayarın aynısına sahip bir arkadaşım var her şey aynı sadece onun işlemcisi Ryzen 5 5600X benim almak istediğim işlemciden o Valorant'ta 400 500 FPS alıyor Minecraft'da 800 900 FPS alıyor, çok yüksek bir FPS farkı var, sizce darboğaz mı ya da darboğaz bu kadar FPS kaybettirir mi?

Geri
Yukarı