RX 6600 XT için işlemci tavsiyesi

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
X570 msi edge wifi
Arkadaşlar Intel olur AMD olur ama Intel için anakart değişilir mi? Onu da yazarsanız sevinirim. Bütçem 6500TL. Vatan'dan daha çok baktım. FPS oyunları daha çok oynuyorum. Bir de benim kafamda belirlediğim 3 tane model var i5 12600K i7 11700F R5 5600X sizce bunlardan hangisi alırsam bana etkisi daha büyük olur şu an kullandığım 3600 işlemcisi yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar Intel olur AMD olur ama Intel için anakart değişilir mi? Onu da yazarsanız sevinirim. Bütçem 6500TL. Vatan'dan daha çok baktım. FPS oyunları daha çok oynuyorum. Bir de benim kafamda belirlediğim 3 tane model var i5 12600K i7 11700F R5 5600X sizce bunlardan hangisi alırsam bana etkisi daha büyük olur şu an kullandığım 3600 işlemcisi yorumlarınızı bekliyorum.

12600K.

6600XT yanına işlemci almak için anakart değiştirmeye değer mi, sanmam. 5600X önerirdim normalde ama bu fiyata önermeye elim varmıyor. 5600X ile 5800X arasında, 1.300 lira gibi bir fark var. Bu nedenle 5800X biraz daha mantıklı oluyor.

Zaten elinde amiral gemisi bir anakart var dostum niye anakart değişip İntel'e geçesin? 3 tane işlemci kıyaslamışsın, eğer sıfırdan anakartla birlikte alıyor olsan o kıyaslamayı yapar en iyi işlemci ve anakart kombosunu alır geçersin ama senin elinde halihazırda AM4 soket bir anakart var dolayısıyla şuanda işin içine İntel kısmını katman mantıksız, AMD işlemciler arasında kıyas yapman lazım başka türlüsü F/P anlamında büyük zarar demektir.

Bu açıdan saydığın intel işlemcileri çıkarınca listede birtek 5600X kalıyor, eğer amaç ekran kartına yetecek bir işlemciyse onu alıp geçebilirsin yok eğer amacın bütçenin yettiği en iyi F/P işlemciyi almaksa R7 5800x öneririm.

@Elio Talvinen iyi olur 5800X.
Zaten elinde amiral gemisi bir anakart var dostum niye anakart değişip Intel'e geçesin? 3 tane işlemci kıyaslamışsın, eğer sıfırdan anakartla birlikte alıyor olsan o kıyaslamayı yapar en iyi işlemci ve anakart kombosunu alır geçersin ama senin elinde halihazırda AM4 soket bir anakart var dolayısıyla şu anda işin içine Intel kısmını katman mantıksız, AMD işlemciler arasında kıyas yapman lazım başka türlüsü F/P anlamında büyük zarar demektir.

Bu açıdan saydığın Intel işlemcileri çıkarınca listede bir tek 5600X kalıyor, eğer amaç ekran kartına yetecek bir işlemciyse onu alıp geçebilirsin yok eğer amacın bütçenin yettiği en iyi F/P işlemciyi almaksa R7 5800X öneririm.

Tamamdır peki hocam 7 5800X için kaç FPS verir tahminen CoD Warzone da mesela.
5700X çıkıyor bekle derim.
5600'de çıkıyor, uygu fiyatlı olursa onu da tercih edebilirsin.

O 5700 ne zaman çıkacak Teknobiyotik'te geçen gün erken sipariş diye 5600 satıyorlardı.
Zaten elinde amiral gemisi bir anakart var dostum niye anakart değişip İntel'e geçesin? 3 tane işlemci kıyaslamışsın, eğer sıfırdan anakartla birlikte alıyor olsan o kıyaslamayı yapar en iyi işlemci ve anakart kombosunu alır geçersin ama senin elinde halihazırda AM4 soket bir anakart var dolayısıyla şuanda işin içine İntel kısmını katman mantıksız, AMD işlemciler arasında kıyas yapman lazım başka türlüsü F/P anlamında büyük zarar demektir.

Bu açıdan saydığın intel işlemcileri çıkarınca listede birtek 5600X kalıyor, eğer amaç ekran kartına yetecek bir işlemciyse onu alıp geçebilirsin yok eğer amacın bütçenin yettiği en iyi F/P işlemciyi almaksa R7 5800x öneririm.
Bana şunu dediler diye yoksa ben intele geçmem tek çekirdek performansı daha iyi dediler fps artışın olur yazdılar o yüzden yoksa bakmam.
Bir de bu yeni çıkacak 5600 için ne dersiniz fiyatı bana göre uygun ona geçilir mi yoksa 5800X mi bakayim.
Arkadaşlar 5600X almaya karar verdim yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı