RX 6600 XT OC sonrası maksimum 72 dereceye çıkıyor

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
İstediğim performansı alabiliyorum. Spesifik olarak yalnızca bir oyuna özel overclock yaptım. Gündelik olarak bu değerlerde kullanmıyorum. Ama bu kadar yüksek değerin sıkıntısız bir şekilde çalışması ve istediğim oyunu oynayabilmem bir tık kuşkulanmama yol açtı. AAA bir oyunda en çok frame Rate yedirtecek işler yaptım sıcaklık 74e bir tokat atıp 70'e sabitlendi. Aslında duymak istediğim bir sorun yok denmesi. Ama dürüst olacağınızı bildiğim için bu soruyu sorma gereksinimi duydum. Problemin olmaması nasıl bir probleme yol açacak? Bu sevdadan vaz mı geçmeliyim? Teşekkürler.

AMD Radeon Sapphire 6600 XT.

Minimum frekans 2800 MHz.

Maksimum frekans 2900 MHz.

Voltaj 1140.

Maksimum fan hızı %80

VRAM 2340 detaylarını görsel olarak atıyorum.

Dosya Ekleri

• 20230323_073103.jpg
    20230323_073103.jpg
    229,5 KB · Görüntüleme: 20
  • 20230323_073056.jpg
    20230323_073056.jpg
    216,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir sorun yaşamazsın. Bağlantı yeri sıcaklığı 110 dereceye dayanana kadar OC yapmaya devam edebilirsin.

Ama MPT kullanmadığın için o sıcaklıklara hiçbir zaman çıkamayacaksın büyük ihtimal.

Herhangi bir sorun yaşamazsın. Bağlantı yeri sıcaklığı 110 dereceye dayanana kadar OC yapmaya devam edebilirsin.

Ama MPT kullanmadığın için o sıcaklıklara hiçbir zaman çıkamayacaksın büyük ihtimal.

Anladım hocam teşekkür ediyorum. Vallahi rahatladım değere bakmaktan oyuna odaklanamıyordum. Sağolun

Ne yapacaksın rekor mu kıracaksın.
O kartın performansı belli gerek yok öyle şeylere.

Kart gayet yeterli aslında çok haklısın. Ama oyunun optimizasyonu çok sinir bozucu. Bir süreliğine idare etsin bir daha da girişmem. OC rekor kırma konusunda öyle oldu sandım bir süre ama sanırım rekor için voltajı düşük tutmam gerekiyor. Benim işlem pek ince bir işlem değil. Teşekkür ederim yanıtınız için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı