RX 6600 XT WattMan hatası

ejderfunk

Hectopat
Merhaba, XFX RX 6600 XT QICK ile mining yapıyorum ama birkaç saatte bir WattMan hatası alıp PC reset atıyor. Resimdeki ayarları kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• xfx qick rx6600xt eth profil.png
    xfx qick rx6600xt eth profil.png
    359,3 KB · Görüntüleme: 196
Son düzenleyen: Moderatör:
Memory Timing i "Fast Timing" yapmaniz gerekiyor. Bu kritik bir ayar.

Ayrica;

VRAM icin yaptiginiz 2250 OC ayari ise epey fazla, 2150 den artirarak ve gozlemleyerek gidin. 2250 de stabil calissa bile pool sitesinden gozlemleyin, mining programinda stale vermeyebilir ama poolda stale olarak gozukebilir ve bu nedenle kazanciniz dusebilir.

Kendi kartimda 2200 yaptigimda pool stale i artiyor bu yuzden 2176 ile 31.4mh ile kaziyorum. 33-34 Mh a cikartabiliyorum karti ancak bu mh a cikmasi bir anlam ifade etmiyor. Ya mining programinda stale veriyor ya da poolda.

Memory Timing i "Fast Timing" yapmaniz gerekiyor. Bu kritik bir ayar.

Ayrica;

VRAM icin yaptiginiz 2250 OC ayari ise epey fazla, 2150 den artirarak ve gozlemleyerek gidin. 2250 de stabil calissa bile pool sitesinden gozlemleyin, mining programinda stale vermeyebilir ama poolda stale olarak gozukebilir ve bu nedenle kazanciniz dusebilir.

Kendi kartimda 2200 yaptigimda pool stale i artiyor bu yuzden 2176 ile 31.4mh ile kaziyorum. 33-34 Mh a cikartabiliyorum karti ancak bu mh a cikmasi bir anlam ifade etmiyor. Ya mining programinda stale veriyor ya da poolda.
tamam bu şekilde deneyeceğim teşekkürler.
Çekirdek voltajınız düşük. Biraz artırıp test edin.
voltajı 900 yaptım bakalım nasıl olacak teşekkürler.
Halen Wattman hatası almaya devam ediyorum.

Son düzenleme:
Wattman hatası alıyorsanız demek ki gereğinden fazla oc yapıyorsunuz ekran kartına.
Deneme yanılma yöntemi ile ayarları azaltarak denemeniz gerekiyor. Her oc her ekran kartına olmayabiliyor. Bellek üreticisininin markasına göre değişebilmektedir.

Wattman hatası alıyorsanız demek ki gereğinden fazla oc yapıyorsunuz ekran kartına.
Deneme yanılma yöntemi ile ayarları azaltarak denemeniz gerekiyor. Her oc her ekran kartına olmayabiliyor. Bellek üreticisininin markasına göre değişebilmektedir.
hiç biri işe yaramadı bende hiveos a geçtim pc reset atmıyor ama mh/s değerleri kesiliyor karttanmı bilmiyorum ama.

Geri
Yukarı