Çözüldü RX 6600 XT WattMan hatası

• Konuyu başlatan Fruel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 116
  • Görüntüleme 19B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fruel

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.skill 3600mhz cl18 2x8
SSD veya HDD modeli
Sx6000 512gb
Ekran kartı
Asus dual rx 6600 xt
Anakart
B550 tomahawk
İşlemci
5600x
Merhaba, iyi günler. ASUS Dual RX 6600 XT kullanıyorum. CS:GO oyununda sürücü uyuşmazlığı hatasıyla kapanıyordu sürekli bu sorunu driveri WHQL sürüme çevirerek çözdüm fakat Forza Horizon 5 girmek istediğim zaman WattMan hatası alıyorum. Oyunu açıyor yükleme ekranında hata verip kapanıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Chipset sürücüleri kurulu. Smart acces Memory kullanılabilir değil olarak görünüyor. Şu an kontrol ettim BIOS için güncelleme gelmiş sanırım onu yapmam bir şey değiştirir mi?

Güncellersen iyi olur, BIOS güncelle RAM hızlarına bak bir de Smart Access Memory için gereken ayarları aç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba, iyi günler. ASUS Dual RX 6600 XT kullanıyorum. CS:GO oyununda sürücü uyuşmazlığı hatasıyla kapanıyordu sürekli bu sorunu driveri WHQL sürüme çevirerek çözdüm fakat Forza Horizon 5 girmek istediğim zaman WattMan hatası alıyorum. Oyunu açıyor yükleme ekranında hata verip kapanıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

WattMan hatası yazılımsal bir hatadır ekran kartı driverını günceller eğer düzelmez ise DDU.
Yardımı ile ekran kartını kaldır yeniden kur.

Artı -6 Eksi
WattMan hatası yazılımsal bir hatadır ekran kartı driverını günceller eğer düzelmez ise DDU.
Yardımı ile ekran kartını kaldır yeniden kur.

Hocam WHQL olan sürüm mü yoksa opsiyonel sürüm mü? Şu an da WHQL kurulu bazı oyunlarda hata yok ama bazı oyunlara gelince direk WattMan geliyor.

Şu an da kurulu zaten. O halde ne yapmam gerekiyor?
Güncellediniz mi ekran kartını ddu ile kaldırmak için şu rehbere göz atın.

WattMan hatasında sadece bir kere ekran kararır bilgisayar kapanır donanımsal bir durum değildir.

Dalgamı geçiyorsunuz hocam?
Ben 2 yıldır bu hatayla uğraşıyorum.
Sistem değiştirdim her sürümü her şeyi denedim ama olmuyor ne anlatıyorsunuz?
Belki arkadaşınki donanımsal belki yazılımsal bunu bilemeyiz niye kafanıza göre yorum yapıyorsunuz?
Forumda çok fazla donanımsal olan arkadaş var.

Güncellediniz mi ekran kartını DDU ile kaldırmak için şu rehbere göz atın.

Evet en son opsiyonel sürümü denemiştim belki sorun çıkmaz diye fakat sorun devam edince DDU ile WHQL sürüme geri döndüm.
Dalgamı geçiyorsunuz hocam?
Ben 2 yıldır bu hatayla uğraşıyorum.
Sistem değiştirdim her sürümü her şeyi denedim ama olmuyor ne anlatıyorsunuz?
Belki arkadaşınki donanımsal belki yazılımsal bunu bilemeyiz niye kafanıza göre yorum yapıyorsunuz?
Forumda çok fazla donanımsal olan arkadaş var.

Peki sorunu çözebilsiniz mi hocam? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Geri
Yukarı