Çözüldü RX 6600 XT yeniden başlatmada WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

denizmk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RX 6600 XT kartına sahibim. Bilgisayarı her yeniden başlattığımda WattMan hatası yüzünden ayarlarım sıfırlanıyor. Bazı zamanlar yeniden başlatmadan bile normal açtığımda da aynı durum oluyor. Oyunlarda vs. bir sıkıntı yok. Siyah ekran, mavi ekran, oyun kapanması, donma, ısınma vs. hiçbir sorun yok. Forumlarda gördüğüm kadarıyla insanlar hep siyah ekran, donma vs yaşayıp WattMan hatası almış. Sürekli olmasa bile arada yaşadığım bu sorun canımı sıkıyor. DDU ile driver silip baştan yüklemeyi de denedim. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç seçenekleri kısmından hızlı başlatmayı aç kısmını kapatmayı deneyin. Bazen bu seçenek wattmana sebep olabiliyor.

1649253134753.png
Ben 6600 kullanıyorum bende de olmuştu. Radeon'un Denetim Masası'ndan hız aşırtma GPU seçeneğine bastıysan ondan sonra kesin WattMan veriyor. Ama ayarları kendin güzelce bulabilirsen ve ekran kartı 78 dereceyi geçmezse WattMan vermiyor. Overclock ayarlarını gözden geçir.

Radeon Software ile herhangi bir ayar mı yapıyorsun da onu sıfırlıyor? Bu hatanın yüklenmesi sistemin doğru kapanmadığına da işaret eder. Ekran kartında sıkıntı yok ama işletim sisteminde bir yamukluk var gibi.

Bir de sistemi güç düğmesine basılı tutarak kapatmıyorsun diye düşünüyorum.

Forumlarda gördüğüm kadarıyla insanlar hep siyah ekran, donma vs yaşayıp WattMan hatası almış.

Bunların senin durumunla alakası yok.

Radeon Software ile herhangi bir ayar mı yapıyorsun da onu sıfırlıyor? Bu hatanın yüklenmesi sistemin doğru kapanmadığına da işaret eder. Ekran kartında sıkıntı yok ama işletim sisteminde bir yamukluk var gibi.

Bir de sistemi güç düğmesine basılı tutarak kapatmıyorsun diye düşünüyorum.

Bunların senin durumunla alakası yok.
Hayır güç düğmesini kullanmıyorum. Radeon software ile sadece fan ayarlarını bir tık yükselttim o kadar.

Evet varsayılan ayarlarda da aynı durum yaşanıyor. Değişiklikleri uyguluyorum tabi.

İlk mesajdaki güç seçeneklerini kontrol ettin mi? Sistemin kapanırken ve Radeon Software'ı zorla kapatıyor ve açılışta bu hata çıkıyor gibi geliyor bana. Çünkü sürücü veya Radeon Software çökerse bu hata çıkar. Aklıma gelen en mantıklı sonuç bu.

İlk mesajdaki güç seçeneklerini kontrol ettin mi? Sistemin kapanırken ve Radeon Software'ı zorla kapatıyor ve açılışta bu hata çıkıyor gibi geliyor bana. Çünkü sürücü veya Radeon Software çökerse bu hata çıkar. Aklıma gelen en mantıklı sonuç bu.
Hızlı başlatmayı kapattım ve sanırım düzeldi. İki defa yeniden başlattım, wattman hatası almadım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı