RX 6600XT'nin fanının hızı artırılmıyor

Trebleex

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi akşamlar. Bugün bir Rocket League gireyim dedim ve 101 dereceye çıktı nasıl olduysa. Ondan önce Valorant oyununa girdim, o zaman bakmamıştım fanına. Şu an fanına bakmamın sebebi oyunum kasıyordu neden diye baktım dediğim gibi 101 dereceyi geçmişti, (normalde fan sıfırdayken 70 derece ile 75 derece arası geziyordu) bilgisayarı kapadım geri açtım. MSI Afterburner'e girdiğimde bir türlü fanımın hızını arttıramadım. Neden olabilir? Biraz endişe ettim o yüzden. Ekran kartım RX 6600XT.

Ekran kartı modeli ne? XFX?
Evet xfx fakat normalde 70 ila 75 arası geziyordu herhalde afterburnerde fanı arttıramayınca fan hızı sıfırda kaldı hiç çalışmadı.

Adrenalin yazılımından da arttırabilirsin.

Biliyordum onu da unuttum şimdi nasıl oluyordu size zahmet söyler misiniz?

Ekran kartının modeli nedir kaç aylık ve termal macun yenilediniz mi eğer yenileme ihtiyacınız varsa Arctic MX-4 öneririm.

XFX 6600XT 5 aydır kullanıyorum termal macuna sistemi topladığımdan beridir yenilemedim.

101 derece çok sıcak, kartın bozulmasına sebep verebilir. MSI Afterburner kaldırın, AMD yazılımını da kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

En yeni 'WHQL' ibareli 22.5.1 sürücüsünü yükleyin.

Ekran kartının modeli nedir kaç aylık ve termal macun yenilediniz mi eğer yenileme ihtiyacınız varsa Arctic MX-4 öneririm.

XFX 6600XT 5 aydır kullanıyorum termal macuna sistemi topladığımdan beridir yenilemedim.

101 derece çok sıcak, kartın bozulmasına sebep verebilir. MSI Afterburner kaldırın, AMD yazılımını da kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

En yeni 'WHQL' ibareli 22.5.1 sürücüsünü yükleyin.

Tamam hocam ben bir denerim şu an müsait değilim başka yerdeyim geçince denerim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı