RX 66600 XT boşta coil whine yapıyor

KindOfEmre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Merhaba, yakın zaman önce büyük masrafa girip PowerColor Red Devil RX 6600 XT ekran kartı almıştım. Başta her şey yolunda görünüyordu ama sonradan fark ettim ki bilgisayarımı ne zaman uykudan çıkarsam herhangi bir video açsam ekran kartından cızırtı sesleri geliyordu. Neredeyse her şeyi denedim ama çözülmeyince sattım kartı. Üstüne az daha ekleyip MSI RX 6600 XT Gaming X ekran kartı aldım. İşin üzücü tarafı aynı sorun bu kartta da mevcut. Kartı Benchmark'a sokuyorum 2800 küsur FPS'de en ufak coil whine sesi yok ama bir video açsam başlıyor ötmeye. Kafayı yemek üzereyim. Sorun bana sürücüden kaynaklı gibi geliyor ama hala emin olamadım. AMD Support'a da yazdım videosunu çekip gönderdim henüz çözüm sunmadılar. Sizce ne yapmalıyım kartı alalı 1 hafta olmadı henüz. Türkiye'den aldığım için 14 gün içinde iade hakkım var. İade etmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, yakın zaman önce büyük masrafa girip PowerColor Red Devil RX 6600 XT ekran kartı almıştım. Başta her şey yolunda görünüyordu ama sonradan fark ettim ki bilgisayarımı ne zaman uykudan çıkarsam herhangi bir video açsam ekran kartından cızırtı sesleri geliyordu. Neredeyse her şeyi denedim ama çözülmeyince sattım kartı. Üstüne az daha ekleyip MSI RX 6600 XT Gaming X ekran kartı aldım. İşin üzücü tarafı aynı sorun bu kartta da mevcut. Kartı Benchmark'a sokuyorum 2800 küsur FPS'de en ufak coil whine sesi yok ama bir video açsam başlıyor ötmeye. Kafayı yemek üzereyim. Sorun bana sürücüden kaynaklı gibi geliyor ama hala emin olamadım. AMD Support'a da yazdım videosunu çekip gönderdim henüz çözüm sunmadılar. Sizce ne yapmalıyım kartı alalı 1 hafta olmadı henüz. Türkiye'den aldığım için 14 gün içinde iade hakkım var. İade etmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Dostum görüntüyü onboardan alıp sesin devam edip etmediğine bakar mısın psu'dan geliyor olabilir.

Dostum görüntüyü onboardan alıp sesin devam edip etmediğine bakar mısın PSU'dan geliyor olabilir.

Onu test ettim PSU'dan ses gelmiyor. Hatta farklı bir PSU satın alıp test ettim sorun devam etti.
YouTube'da herhangi bir video oynatırken mi oluyor? Örneğin müzik dinlerken bile oluyor mu cw?

Video izlemek tetikliyor. Normalde bir sıkıntı yok video açtıktan sonra arayüzde gezinirken bile ses geliyor karttan. Kart bozuk desem bu ikinci ekran kartı aynı sorunun iki kartda da olması çok uzak ihtimal. Bir de dediğim gibi bu kartta oyunlarda vs coil whine sesi hiç yok.

Red Devil üzerine para ekleyip Gaming X alman kötü olmuş çünkü en iyi model Red Devil'dır 6600 XT'ler arasında. Sorunun ekran kartından bağımsız gibi görünüyor çünkü böyle bir ihtimal üst üste olmaz. Sürücüde de bir sorun yok, 6600 XT kullanıyorum.

Hangi sürücüyü kullanıyorsun? Bir de Red Devil'de coil whine vardı. Oyunların yükleme ekranlarında vs çok ses geliyordu karttan.

Red Devil üzerine para ekleyip Gaming X alman kötü olmuş çünkü en iyi model Red Devil'dır 6600 XT'ler arasında. Sorunun ekran kartından bağımsız gibi görünüyor çünkü böyle bir ihtimal üst üste olmaz. Sürücüde de bir sorun yok, 6600 XT kullanıyorum.
Hocam çıkarımınız yanlış 2 kartta da CW olabilir. Şans işi bu durumda şansızlık tabi ki.

Hocam çıkarımınız yanlış 2 kartta da cw olabilir. Şans işi bu durumda şansızlık tabii ki.

Haklısınız ama dediğim gibi kartta coil whine olsa oyunlarda ya da Benchmark'larda da bu sesi duymam gerekir. Belki coil whine değildir cızırtı şeklinde rahatsız edici bir ses geliyor.

Hocam çıkarımınız yanlış 2 kartta da CW olabilir. Şans işi bu durumda şansızlık tabi ki.

İhtimal var ancak bu iki kartın termal macununun unutulmuş olması kadar bir ihtimal, çok düşük. Stres testinde RPM geçişi esnasında da bu ıslığı duyabilirdi ama direkt videodan olması sanki kablodan alakalıymış gibi geliyor.

Hangi sürücüyü kullanıyorsun? Bir de Red Devil'de coil whine vardı. Oyunların yükleme ekranlarında vs çok ses geliyordu karttan.

21.11.1 sürücüsü yüklü şu anda, Sapphire Pulse kullanıyorum haftaya 3 ay dolmuş olacak. Yükleme ekranında ekran kartı kullanımı genelde minimum olur ve işlemci ile depolama birimi kullanımı artar. Buna hiç baktın mı?

Geri
Yukarı