RX 6700 XT R7 5800X sisteme anakart ve RAM önerisi

Hehehehehehe

Zeptopat
Daha fazla  
  • Crucial 500 GB P2 CT500P2SSD8 M.2 PCI-Express 3.0 SSD
  • ASUS Dual-RX 6700 XT-O12G 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı
  • Arctic Liquid Freezer II 280 Sıvı Soğutma
  • Dark DKCHMAXV20 LED Fanlı ATX Oyuncu Kasası
  • AMD Ryzen 7 5800X Sekiz Çekirdek 3.80 GHz Kutulu İşlemci

Merhaba, bilgisayar topluyorum ve şimdilik bu üstte yazdığım parçaları almaya karar verdim. Bilgisayarım için anakart ve RAM önerisi bakıyorum. Anakart 2900 civarlarında, RAM'ler 2500 civarlarında olursa çok güzel olur. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ve bu alttaki üç anakarttan hangisini önerirsiniz?

Ve bu alttaki üç anakarttan hangisini önerirsiniz?

Bu üçlü arasından Asus Tuf tercihim olurdu. Gigabyte yazılım olarak Asus'tan geride maalesef.

RAM - Anakart

ASUS TUF serisi gayet dayanıklı ve UEFI arayüzü çok kolay kullanılabiliyor. RAM olarak Samsung çipli Corsair'ler en iyi OC performansını verir. Ufak ayarlarla CL14'e kadar indirebiliyorsun.

Bir önerim daha var. Listendeki SSD'yi alırsan pişman olursun. Günümüzde AAA yeni oyunlar artık 100GB'dan aşağı olmuyor. Bir oyun oynamak için başka oyunlarını silmek istemiyorsan en az 1TB seçmelisin. Bana 500GB yeter diyorsan da PCI-E 4.0 olan bir SSD tercih etmelisin.

RAM - Anakart

ASUS TUF serisi gayet dayanıklı ve UEFI arayüzü çok kolay kullanılabiliyor. RAM olarak Samsung çipli Corsair'ler en iyi OC performansını verir. Ufak ayarlarla CL14'e kadar indirebiliyorsun.

Bir önerim daha var. Listendeki SSD'yi alırsan pişman olursun. Günümüzde AAA yeni oyunlar artık 100GB'dan aşağı olmuyor. Bir oyun oynamak için başka oyunlarını silmek istemiyorsan en az 1TB seçmelisin. Bana 500GB yeter diyorsan da PCI-e 4.0 olan bir SSD tercih etmelisin.

Öncelikle teşekkür ederim hocam cevabın için. Aynı SSD'nin 1TB olanını mı önerirsin yoksa farklı bir markaya mı bakayım ve belirttiğin RAM alttaki linkteki RAM'le uyuşuyor mu?

Aynı SSD'nin 1TB olanını mı önerirsin
Aynı model olmaz çünkü yine PCI-E 3.0 olur. Aynı markanın farklı modeline bakabilirsin. Benim önerim her zaman Samsung M2 NVME SSD'dir.
belirttiğin RAM alttaki linkteki RAM'le uyuşuyor mu?
Çalışmasına birlikte çalışırlar fakat bu linkteki RAM eski vengeance LPX RAM'leri. Pek sağlıklı bulmuyorum.

Geri
Yukarı