RX 6700 XT sistem donup kalıyor

Osman15

Femtopat
Daha fazla  
RAM
corsair 16 gb (2x8)
SSD veya HDD modeli
adata xpg sx8200 pro
Ekran kartı
sapphire rx 6700 xt
Anakart
msi b450 a pro
İşlemci
amd ryzen 5 2600
Arkadaşlar kısacası sistemim bu şekilde hangi oyun olursa olsun bazen pc donup kalıyor hiç tepki vermiyor restart atmak zorunda kalıyorum bazen ise direk oyunu kapatıp crash olarak hata veriyor pc ye 1 haftadır sürekli format atıp elimden gelen herşeyi denedim ama maalesef bir türlü sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz kafayı yicem

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    81,5 KB · Görüntüleme: 52
Öncelikle sıcaklıklarda bir problem var mı ona bakın ikinci olarak da o işlemciyi değiştirebiliyorsanız yükseltin ekran kartınızın yarısını kullanamıyorsunuz çünkü şu anki haliyle darboğaz yapıyor.

Arkadaşlar kısacası sistemim bu şekilde hangi oyun olursa olsun bazen PC donup kalıyor hiç tepki vermiyor restart atmak zorunda kalıyorum bazen ise direk oyunu kapatıp crash olarak hata veriyor PC'ye 1 haftadır sürekli format atıp elimden gelen her şeyi denedim ama maalesef bir türlü sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz kafayı yiyeceğim.

Hocam o sorunu bende yaşadım çözümü şu an için sadece bir önceki Windows 11 sürümü olan 21h2'ye geçmek ayarlardan kurtarma üzerinden yapabilirsiniz.

Canavar ekran kartin var neden işlemcin böyle darboğaz yapar.
ekran kartını 1 hafta önce aldım işlemciyide bu ay sonu 5600x olarak değiştirecektim ama bu sorundan dolayı şu an elim kolum bağlı

Öncelikle sıcaklıklarda bir problem var mı ona bakın ikinci olarak da o işlemciyi değiştirebiliyorsanız yükseltin ekran kartınızın yarısını kullanamıyorsunuz çünkü şu anki haliyle darboğaz yapıyor.
sıcaklık problemim yok işlemciyide şu sorunu halledersem bu ay sonu değiştireceğim

Hocam o sorunu bende yaşadım çözümü şu an için sadece bir önceki Windows 11 sürümü olan 21h2'ye geçmek ayarlardan kurtarma üzerinden yapabilirsiniz.
direk windows 10 a format atmayı düşünüyorum yarın açıkcası 11 de herşeyi denedim :(

Windows 11'in yeni güncellemesini yaptınız mı yaptıysanız sorun ondan sonra başladıysa DDU ile sürücüyü silip önerilen sürücüyü tekrar yükleyin ben de aynı kartı kullanıyorum o şekilde çözdüm.

Güç kaynağınız nedir?

Corsair 650W vs 650 diye bir model.

Windows 11'in yeni güncellemesini yaptınız mı yaptıysanız sorun ondan sonra başladıysa DDU ile sürücüyü silip önerilen sürücüyü tekrar yükleyin ben de aynı kartı kullanıyorum o şekilde çözdüm.

Teşekkürler denedim ama maalesef olmadı direkt Windows 10 kuracagım yarın. Bir de öyle deneyeceğim.

O hatayı birçok nedenden dolayı alabilirsiniz. Misal ben RAM'lerden dolayı alıyordum. Kimi PSU'dan dolayı alıyor. Siz RAM'lerinize bir XMP açık iken Memtest86 yapar mısınız? Eğer hata alırsanız büyük ihtimalle bendeki gibi RAM sorunudur. Çözümü basit. Bir deneyin görelim.

O hatayı birçok nedenden dolayı alabilirsiniz. Misal ben RAM'lerden dolayı alıyordum. Kimi PSU'dan dolayı alıyor. Siz RAM'lerinize bir XMP açık iken Memtest86 yapar mısınız? Eğer hata alırsanız büyük ihtimalle bendeki gibi RAM sorunudur. Çözümü basit. Bir deneyin görelim.
teşekkür ederim deneyeceğim

Geri
Yukarı