RX 6700 XT sistemde görüntü gidip geliyor

Pc_ DeLiSi

Decapat
Daha fazla  
Evet, her şeyi yaptım. 1 tanesi sertifikalı olmak üzere toplamda 3 tane DisplayPort kablosu değiştirdim, ardından BIOS güncellemesi ve DDU ile driver silip yeniden kurulum işlemi yaptım. Baktım çare olmuyor sistemi komple servise gönderdim. Arıza bulunamadı deyip geri gönderdiler. Tekrardan gönderdim bu sefer 21 saatlik bir test aşamasından geçti ve yine sistemde ekran kartında herhangi bir sorun olmadığı söylendi. Monitörümü ayrı sistemde denedim ayrı sistemde gayet de düzgün çalışıyor idi monitörüm. O zaman ne sorun var da DisplayPort ile yaptığım bağlantıda sürekli görüntü gidip geliyor da HDMI ile bir sıkıntı olmuyor? Delireceğim arkadaş ayrı bir monitörü kendi sistemimde deneme fikri geliyor aklıma ama kendi monitörüm başka sistemde düzgün çalıştıktan sonra bu fikir kulağa saçma geliyor.

• ASUS Dual RX 6700 XT.
  • R5 5600.
  • B550M-K
  • Cougar 600W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, her şeyi yaptım. 1 tanesi sertifikalı olmak üzere toplamda 3 tane DisplayPort kablosu değiştirdim, ardından BIOS güncellemesi ve DDU ile driver silip yeniden kurulum işlemi yaptım. Baktım çare olmuyor sistemi komple servise gönderdim. Arıza bulunamadı deyip geri gönderdiler. Tekrardan gönderdim bu sefer 21 saatlik bir test aşamasından geçti ve yine sistemde ekran kartında herhangi bir sorun olmadığı söylendi. Monitörümü ayrı sistemde denedim ayrı sistemde gayet de düzgün çalışıyor idi monitörüm. O zaman ne sorun var da DisplayPort ile yaptığım bağlantıda sürekli görüntü gidip geliyor da HDMI ile bir sıkıntı olmuyor? Delireceğim arkadaş ayrı bir monitörü kendi sistemimde deneme fikri geliyor aklıma ama kendi monitörüm başka sistemde düzgün çalıştıktan sonra bu fikir kulağa saçma geliyor.

• ASUS Dual RX 6700 XT.
  • R5 5600.
  • B550M-K
  • Cougar 600W 80+
Sorun psu da gibi duruyor galiba.

Şunu deneyebilirsin belki? Daha önce duymuştum eski modellerde. GPU scaling off.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartın kaç tane DP çıkışı mevcut? Hepsine deneme yaptın mı?

3 tane DP çıkışı var hepsinde aynı sorun servis tüm çıkışlarla deneme yaptığını söylüyor.

Sorununun çözümü hakkında bilgim yok ama neden DP kullanmakta ısrar ediyorsun? Kaliteli bir HDMI kablo alıp keyfine baksana?

Aldım 2.0 aldım hatta monitörümün HDMI çıkışı 1.4 olmasına rağmen 120 Hz'yi geçemiyorum.

Sorun PSU da gibi duruyor galiba.

Bende şüphelendim ama servis raporunda sorun yok diyor iyice birbirine girdi her şey hocam.

Şunu deneyebilirsin belki? Daha önce duymuştum eski modellerde. GPU scaling off.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denemiştim sanırsam zaten.

Son düzenleme:
Tahminimce DP ile alakalı bir bug oluşuyor. Kablo vs değiştirmişsin. GPU, PSU, Monitör sorunu olduğunu düşünmüyorum canını sıkmana değmez. Büyük ihtimalle bir güncelleme geldiğinde düzelecektir illaki oluyor bazen. Reddit'te yazarsan bir ihtimal geçici bir çözüm varsa aynı kartı kullanan ayarlarla (Yüksek yenileme hızı, enhanced sync on/off, önceki sürücü sürümü vs) belki çözüm bulabilirsin. Kolay gelsin.

Tahminimce DP ile alakalı bir bug oluşuyor. Kablo vs değiştirmişsin. GPU, PSU, monitör sorunu olduğunu düşünmüyorum canını sıkmana değmez. Büyük ihtimalle bir güncelleme geldiğinde düzelecektir illaki oluyor bazen. Reddit'te yazarsan bir ihtimal geçici bir çözüm varsa aynı kartı kullanan ayarlarla (yüksek yenileme hızı, enhanced Sync on/off, önceki sürücü sürümü vs) belki çözüm bulabilirsin. Kolay gelsin.

Yanıt için teşekkürler bende dediğiniz gibi umuyorum ama kafamı karıştıran servis raporunda DisplayPort ile sıkıntı olmadığı söyleniliyor HDMI ile de bir sıkıntı yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı