Çözüldü RX 6700 XT takılınca bilgisayar kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MelihQ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu sabah ekran kartını taktırmaya bilgisayarcıya götürmüştüm. Normalde ben de biliyorum takmayı ama 8+6 pin gerektirdiğinden ve ben 6'lı pin bulunmadığından bilgisayarcıya götürüp taktırmayı tercih ettim. Eve geldiğimde sistemi bağlayıp çalıştırdım fakat yaklaşık 1-2 dakika sonra kendiliğinden açılıp kapanmaya başladı. Bilgisayarcıyı aradım durumu anlattım. PSU mu yetersiz kalıyor acaba ama 650W yeterli, eski ekran kartını takıp öyle bir dene dedi.

RX 570'i taktığımda bu sorunla karşılaşmadım. RX 570'e 8'li pin yetiyor ama RX 6700 XT'e +6 pin daha kablo takmıştı. O taktığı kablodan kaynaklı mıdır yoksa PSU mu yetersiz kalıyor emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

PSU modeli: Everest ATX-600 peak 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gerçekten inanılmaz. Bilgisayarcının evinde tıkır tıkır çalıştı. 2 saate yakın 4k video açıp bırakıp bekledi. Hiç kapanıp açılma sorunu olmadı. Şimdi eve getirdim yine açılıp kapanıyor delireceğim artık.
Sorun basit, PSU'n kaldırmıyor.
Gerçekten inanılmaz. Bilgisayarcının evinde tıkır tıkır çalıştı. 2 saate yakın 4k video açıp bırakıp bekledi. Hiç kapanıp açılma sorunu olmadı. Şimdi eve getirdim yine açılıp kapanıyor delireceğim artık.
Sorun basit, PSU'n kaldırmıyor.

Çözüm
Sizi kandırıyor olabilir mi?
Ben de o ihtimali düşündüm lakin sıkıntı çıkması durumunda ben dışarıda bekliyordum PSU almak için sıkıntı çıkmadığını söyledi PSU alsam montajını ona yaptıracaktım. Montaj yaptığı için ayrıca bir para vericektim yani işten kaçtığını düşünmedim o yüzden.

Geri
Yukarı