RX 6700 XT vs. RTX 3070

6700XT kullanıyorum gayet memnunum. Tavsiye ederim. RTX takınıtınız yoksa iki kartta farklı oyunlarda farklı performanslar verebiliyor.

Bu neden seni ilgilendiriyor?

İlgilendirir elbette, bilgilenmek için girdiğim forumda abuk subuk mesajlar görmek istemiyorum. Ben de bugüne kadar az veya çok buraya emek verdim ve karşılığında cevabını aradığım konulara verilmiş toksik mesajlar görmek istemiyorum. Üstüne üstlük soruyu soran kişinin, vaktini ayırıp cevap yazan şahsa alaycı/küçümseyici bir tavır takınması da başlı başına bir çelişki, yani senin henüz bu forum için yeterli olgunluğa erişemediğini gösterir nitelikte.
6700XT kullanıyorum gayet memnunum. Tavsiye ederim. RTX takınıtınız yoksa iki kartta farklı oyunlarda farklı performanslar verebiliyor.

PUBG oynuyor musunuz hocam o kartla? 2K performansını merak ediyorum. 3070 ile çok fark var mı acaba? Competitive ayarlarda FPS durumları nasıl?

İlgilendirir elbette, bilgilenmek için girdiğim forumda abuk subuk mesajlar görmek istemiyorum. Ben de bugüne kadar az veya çok buraya emek verdim ve karşılığında cevabını aradığım konulara verilmiş toksik mesajlar görmek istemiyorum. Üstüne üstlük soruyu soran kişinin, vaktini ayırıp cevap yazan şahsa alaycı/küçümseyici bir tavır takınması da başlı başına bir çelişki, yani senin henüz bu forum için yeterli olgunluğa erişemediğini gösterir nitelikte.

PUBG oynuyor musunuz hocam o kartla? 2K performansını merak ediyorum. 3070 ile çok fark var mı acaba? Competitive ayarlarda FPS durumları nasıl?

PUBG yok hocam. Warzone oynamaktayım. 1080p ayarlarda oynuyorum harita ve görsel ayarları fulleyip giriyorum. Werdansk 150FPS altına pek inmiyor. Ada haritasında 250-300FPS değerlerini rahat görüyorum.

3070 yazan arkadaşlar neden olduğunu da yazsalarmış da aydınlansaymışız.

Hocam Nvidia'nın driverları çok daha sorunsuz, herhangi bir problem olduğunda bir kaç gün içinde yayınlanan bir güncelleme ile bu sorunu gideriyorlar. Barındırdığı DLSS ve RTX (AMD'de de var RTX ama Nvidia şu an daha önde) teknolojileri olsun AMD'nin önüne geçiyor. Ayrıca saf güç olarakta RTX 3070 biraz önünde 6700 XT'nin. Bu aralar mining olayları ön plana çıktığından ve yaşanan kıtlıktan dolayı her oyunun iki kartla da yapılmış FPS testlerini bulup karşılaştırmak pek mümkün olmuyor ama gözlemleyebildiğim kadarıyla RTX 3070 önde diyebilirim FPS olarak. Kazım gücüne hiç girmiyorum bile çünkü orada açık ara fark atıyor. Ancak yine günümüz şartlarıyla değerlendirirsek fiyat bakımından şu an RX 6700 XT almak daha mantıklı geliyor bana eğer oyun odaklı düşünüyorsanız. Çünkü şu anki piyasada aralarındaki fiyat farkı kadar FPS farkı yok, fazla para vermeye değmez. Ben de her zaman Nvidia tercih etmeme rağmen bu aralar 6700 XT düşünüyorum, ileride fiyatlar normale dönerse 3070 alır geçerim mis gibi. Akarı yok kokarı yok, derdi yok tasası yok, kur driver'ı gir oyuna. Hatta şunu bile söyleyebilirim ki 6800 XT yerine bile tercih edebilirim 3070'i çünkü o kadar para verip nadir de olsa bir sorun yaşamak canımı çok sıkar. Yine de RX 6000 serisinin 5000 serisine göre sanırım daha sorunsuz olduğunu belirtmek isterim, sağdan soldan kullanıcılara sora sora edindiğim bilgiler doğrultusunda tabi. İlerde piyasa bollaşınca daha iyi testler yapılacaktır mutlaka.

RX 5700 XT kullanıyordum. Sonra GTX 1650 Super ekran kartına geçtim mecburen. Renk olarak AMD bana güzel geliyor bence aralarında fark kesinlikle var. Şu anda RX 6700 XT'ye geçtim. ASUS ROG STRIX modeli. 2 haftadır kullanıyorum memnunum. İnternete testlerini izledim aralarında çok büyük fark yoktu. Fark RT açtığınızdaeydana geliyor orada RTX modeli bariz önde. Fiyat olarak 11k ya aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı