RX 6700XT sistemde Kena: Bridge of Spirits Steam FPS düşmesi

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu aldım, ambians, görsel, mekanikler ve oyunun havası mükemmel. Fakat anlık FPS düşüşleri yaşıyorum sıklıkla. Sorunu yaşayan var mıdır?
6700XT - i5 12400F - 2x8 3600MHz RAM'lere sahibim. Başka oyunlarda olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de yaşadım aynı sorunu fakat bana bölüm yüklenmesi ile alakalı gibi geliyor. Sahne değişeceği zaman drop oluyor. Disk ile ilgili olabilir diye bugün oyunu farklı diske taşıyıp deneyeceğim.

Oyunda sorun var hocam maalesef. Aynı dertten muzdarip şekilde oynayarak bitirdim. Monitörün 144 hz ise fps oranını 72'e sabitleyip öyle oynamayı deneyebilirsin

Ben de yaşadım aynı sorunu fakat bana bölüm yüklenmesi ile alakalı gibi geliyor. Sahne değişeceği zaman drop oluyor. Disk ile ilgili olabilir diye bugün oyunu farklı diske taşıyıp deneyeceğim.
Aynı sistem bende var hocam. @Vegas hocamın dediğine katılıyorum. Bölüm geçişlerinde yaşanıyor olabilir. 980 Pro M.2 kullanıyorum bu tarz anlık düşüşler hiç yaşamadım.

Bu arada oyun optimizasyonu tartışılabilir mi?
Bölüm geçişlerinin dışında oyunda ilerlerken de aynı droplar oluyor bende. İngilizce arattığım kadarıyla 3080, 3090'larla felan benden kötü durumda olanlar var. Sanırım oyunda böyle bir problem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı