RX 6700XT sisteme anakart önerisi

Akazel

Femtopat
Daha fazla  
Bundan 2 gün önce yeni sistem topladım kasayı montajladım her şey hazırdı ekran kartı çalışıyor fakat fanlar dönmüyordu ayrıca monitöre de sinyal gitmiyordu. Sebebinin anakart ile ilgili olduğunu düşündüğüm için anakartı iade edip sistemime uygun yeni bir anakart almayı düşünüyorum fakat BIOS'unun güncel olmasını da istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem:
ASUS RX6700 XT.
Intel i5 11400F.
G.Skill 8 GB 3200MHz X2.
500GB 1700/1600 SSD.
H510M h anakart(BIOS'u güncel değil)

İntel anakartlarından pek anlamıyorum fakat alırken aldığınız satıcıyı arayıp rica ederek BİOS'u güncelleyip göndermelerini isteyebilirsiniz.

BIOS'unun guncel olup olmamasi onemli degil eger kasit islemciyse, Intel 500 chipsetler serisi zaten 11. nesil ile birlikte cikti.

Goruntu kablosunu anakarta taktiysan zaten goruntu alamazsin oradan, kasa fani kablolarini da anakarttaki SYS_FAN veya CHA_FAN pinlerine yapman lazim. Bunlari dogru sekilde yapmis olmana ragmen mi sorun var?

BIOS'unun guncel olup olmamasi onemli degil eger kasit islemciyse, Intel 500 chipsetler serisi zaten 11. nesil ile birlikte cikti.

Goruntu kablosunu anakarta taktiysan zaten goruntu alamazsin oradan, kasa fani kablolarini da anakarttaki SYS_FAN veya CHA_FAN pinlerine yapman lazim. Bunlari dogru sekilde yapmis olmana ragmen mi sorun var?
çok kez denememe rağmen olmadı evet sistemime uygun anakart önerin var mıdır?

Geri
Yukarı