RX 6700XT vs RTX 3060 Ti

• MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
    • İşlemci: Intel Core i5-6600 (3.3GHz) or AMD Ryzen 5 1400 (3.2GHz)
    • Bellek: 16 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB or AMD Radeon RX 470 4 GB
    • DirectX: Sürüm 12
    • Depolama: 85 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: SSD (Preferred), HDD (Supported), 720p/30 FPS, Low Quality Settings
  • ÖNERİLEN:
    • İşlemci: Intel Core i7-8700 (3.2GHz) or AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz)
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 1080 Ti or AMD Radeon RX 5700 XT or Intel Arc A770
    • İlave Notlar: SSD, 1080p/60 FPS, High Quality Settings
İleride böyle oyunlar mı çıkacak. Cidden komiksin. Önerilen 1080 Ti.
Hocam niye 1080 Ti ı ezdiniz?
Yazık günah.

• MİNİMUM:
    • İşlemci: Intel Core i5-6600 (3.3GHz) or AMD Ryzen 5 1400 (3.2GHz)
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB or AMD Radeon RX 470 4 GB
    • İlave Notlar: SSD (Preferred), HDD (Supported), 720p/30 FPS, Low Quality Settings
  • ÖNERİLEN:
    • İşlemci: Intel Core i7-8700 (3.2GHz) or AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz)
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 1080 Ti or AMD Radeon RX 5700 XT or Intel Arc A770
    • İlave Notlar: SSD, 1080p/60 FPS, High Quality Settings
İleride böyle oyunlar mı çıkacak. Cidden komiksin. Önerilen 1080 Ti.
Neden çıkmasın? Bu bilgi size nereden geliyor yani ben onu anlamış değilim. 10 yıl boyunca her oyunda önerilen ekran kartı GTX 1060 olarak kalacak diye bir kaide mi var? İleride sistem gereksinimleri hiç artmayacak mı? Zamanının 4K açan kartı 1080Ti 1080p önerilene düştüyse sizin kartın uzun süreler baki kalmayacağı da aşikar ki doğal olan bu. Sistem gereksinimleri gün geçtikçe artıyor, artacak da. Kaldı ki 8 GB VRAM zorlayan tek oyun Hogwarts Legacy de değil. Bunun atılmasının sebebi, 8 GB VRAM'in artık alarm verdiği ''yetmiyorum'' bayrağı çekmeye yavaş yavaş başladığıydı. Bunu kabul ederseniz AMD fanboyu olup çıkmayacaksınız, objektif bir gerçek bu yahu. 8 GB VRAM 2023 yılında kabul e-di-le-mez.

Yorum yapmayacağım. Laf anlatamıyorsun NVIDIA fanboylarına.

Doğan örün kimsenin fan boyu değildir. Bir gün paran yeterse hem AMD hem NVIDIA kullanırsan aradaki farkı anlarsın. Ayrıca yazdıklarıma cevap yazarsan daha iyi olur. Lafı başka yerlere çekme. Sen ileride böyle oyunlar çıkacak dedin. Bu oyunlar 85 GB 1080 Ti'li oyunlar mı? Adamlar 150-200 GB oyunlardan bahsediyor. Sen tabii yine başka yerlere çekersin lafı anlamsız yazışman ile anlamsız bir forumdaşsın.

Neden çıkmasın? Bu bilgi size nereden geliyor yani ben onu anlamış değilim. 10 yıl boyunca her oyunda önerilen ekran kartı GTX 1060 olarak kalacak diye bir kaide mi var? İleride sistem gereksinimleri hiç artmayacak mı? Kaldı ki 8 GB VRAM zorlayan tek oyun Hogwarts Legacy de değil. Bunun atılmasının sebebi, 8 GB VRAM'in artık alarm verdiği "yetmiyorum" bayrağı çekmeye yavaş yavaş başladığıydı. Bunu kabul ederseniz AMD fanboyu olup çıkmayacaksınız, objektif bir gerçek bu yahu. 8 GB VRAM 2023 yılında kabul e-di-le-mez.

Ne kadar anlatırsanız anlatın onca şey yazdım 50 kere açıkladım aynı şeyi gidip de 1 mesajımı görüyor.

Doğan örün kimsenin fan boyu değildir. Bir gün paran yeterse hem AMD hem NVIDIA kullanırsan aradaki farkı anlarsın. Ayrıca yazdıklarıma cevap yazarsan daha iyi olur. Lafı baika yerle çekme. Sen ileride böyle oyunlar çıkacak. Bu oyunlar 85 GB 1080 Ti'li oyunlar mı? Adamlar 150-200 GB oyunlardan bahsediyor. Sen tabii yine başka yerlere çekersin lafı anlamsız yazışman ile anlamsız bir forumdaşsın.

Paran yeterse diyor hala. Neden hep bir ezikleme psikolojisindesin peki? Benim param 3070'e de yetiyordu. RX 6700 XT alacağım. @xDraco hocam önermişti hatta 3070'i alacağımı söylemiştim. Sonradan vazgeçtim. Seninle gerçekten daha fazla tartışmak istemiyorum. Hatta ignore atayım gördüğün anda geç.

Ne kadar anlatırsanız anlatın onca şey yazdım 50 kere açıkladım aynı şeyi gidip de 1 mesajımı görüyor.

Paran yeterse diyor hala. Neden hep bir ezikleme psikolojisindesin peki? Benim param 3070'e de yetiyordu. RX 6700 XT alacağım. @xDraco hocam önermişti hatta 3070'i alacağımı söylemiştim. Sonradan vazgeçtim. Seninle gerçekten daha fazla tartışman istemiyorum. Hatta ignore atayım gördüğün anda geç.

Ben kimseyle tartışmıyorum. Sorularına cevap yazıyorum. 3070 Ti olan birisi neden ezikleme psikolojisinde olsun. Al 6700 XTni turşusunu kur.:Dinsanların anlamadığı 8 v RAM yetmiyormuş felsefesi. Bu 8 VRAM'i şu an zorlayan oyun olsa ben bu sistemi zaten DDR5 yaparım. 4070 4080 neyse alırım. Neyse sevin AMD firması seni işe aldı.:D

Olay bayağı uzamış hepsini okudum sayenizde kafa kalmadı ne yapacağım ben aga bu arada 1080p de oyun oyanacağım fazla mı abartıyorum acaba gidip 3060 mı alsam düz şekilde :D

RX 6700XT, 3060 Ti'ı top diye oynar.

Olay bayağı uzamış hepsini okudum sayenizde kafa kalmadı ne yapacağım ben aga bu arada 1080p de oyun oyanacağım fazla mı abartıyorum acaba gidip 3060 mı alsam düz şekilde :D

Hocam cok dusunmeyeceksin.
Bu ikisinden birini alip geçeceksin :D
1080'i yeni gordum 6700 de alinabilir o zaman.

Geri
Yukarı