RX 6750 XT için 1080p monitör tavsiyesi

Bütçe
max 3500

epitelyum

Decapat
Daha fazla  

F/P bakımından, kalite bakımından ve dayanıklılık bakımından da hangisini önerirsiniz? Bu fiyat bandında daha iyisi varsa önerinizi de beklerim.

27 inç 1080P'de çok kalitesiz görünür bence. Onu baştan elemeni tavsiye ederim. LG iyidir bence LG alabilirsiniz 3 bin liraya gayet iyi ama emin olamadım ekranı mat koruyuculu mu yoksa parlak mı diye parlak ekran pişman olursunuz bence mat bir filtreli ekran almaya özen gösterin en ufak ışığı yansıtıyor parlak ekran oyunda bir şey görünmüyor karanlıksa. Ayrıca alt üst açısı değişebilen bir tane seçerseniz de güzel olur oda oturmanıza göre ayarlamak iyi oluyor benim monitörümde olmadığı için çektiğim şeyler bu ikisi LG de bunlar var mı bilmiyorum onun dışında iyi duruyor LG

Hocam 2. monitör olarak falan mı alıyorsunuz? Eğer öyle değilse, bence o ekran kartının hakkı 2K olmalı.
eğer 144fps üstü yeni oyunlar oynamak istiyorsa rust falan gibi optimizasyonu kötü oyunlar mesela onun için olabilir 1080p de gayet iyi ama bende isterdim 2k monitörüm ve onu besleyecek ekran kartım olsun diye. ama eğer çok yeni ve optimizasyonu kötü oyunları maxda oynamayı planlıyorsa 2k da zorlanabilir ayrıca bütçeye 3500 demiş 2k 60 hz istemiyor olabilir

Hocam 2. monitör olarak falan mı alıyorsunuz? Eğer öyle değilse, bence o ekran kartının hakkı 2K olmalı.
Hocam 2k monitör fiyatları gereksiz pahalı ve 6750 xt için 1080p'de darboğaz yapmadığı söyleniyor. Hem de daha akıcı olması için daha mantıklı duruyor.

eğer 144fps üstü yeni oyunlar oynamak istiyorsa rust falan gibi optimizasyonu kötü oyunlar mesela onun için olabilir 1080p de gayet iyi ama bende isterdim 2k monitörüm ve onu besleyecek ekran kartım olsun diye. ama eğer çok yeni ve optimizasyonu kötü oyunları maxda oynamayı planlıyorsa 2k da zorlanabilir ayrıca bütçeye 3500 demiş 2k 60 hz istemiyor olabilir
En ultra ayarlarda ve en yeni oyunlarda zaten ekran kartı 144hz’ye yetmez. Ama bütçesi olmadığı için alamıyor olabilir, o durumda yapacak bir şey yok. O civarlarda bu monitörü alabilir:

Hocam 2k monitör fiyatları gereksiz pahalı ve 6750 xt için 1080p'de darboğaz yapmadığı söyleniyor. Hem de daha akıcı olması için daha mantıklı duruyor.
Bütçeniz yoksa bir şey diyemem zaten. Ama o ekran kartı 60 fps bile olsa 2K’da güzel görüntü verir. Bir de sadece Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 2K’ya hiç gerek yok bence.

En ultra ayarlarda ve en yeni oyunlarda zaten ekran kartı 144hz’ye yetmez. Ama bütçesi olmadığı için alamıyor olabilir, o durumda yapacak bir şey yok. O civarlarda bu monitörü alabilir:

Bütçeniz yoksa bir şey diyemem zaten. Ama o ekran kartı 60 fps bile olsa 2K’da güzel görüntü verir. Bir de sadece Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 2K’ya hiç gerek yok bence.
hocam 3070 için de 2k mı gerekir?

Ben bu güçlerde kart alıyor olsam şahsen 2K alırdım. Görüntü sizin için önemliyse 2K’ya zorlayın derim, fakat 1080P de az değil. Yine de fiyat farkına rağmen tercihim 2K’dan yana olurdu.
Sanırım başta işlemci modelini söylemem lazımdı. Hocam işlemci Ryzen 5 5600 olacak ve RX 6750 XT ve R5 5600 darboğaz yapar mı? bu konuda da darboğaz olmayacağı söylenmiş.

Hocam siz ne düşünüyorsunuz 1080 p 6750 xt konusunda?

F/P bakımından, kalite bakımından ve dayanıklılık bakımından da hangisini önerirsiniz? Bu fiyat bandında daha iyisi varsa önerinizi de beklerim.
@kino @messinicocugu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı