RX 6800 için CPU önerisi

Ben 6700XT ve 5600X kullanıyorum. 1080P monitörde daha 144 fps altı görmedim. Cyberpunk'ta maks ayarlar olmasa bile onun bi altında 120 civarı alıyor. Overkill bişeyler almaya gerek yok bence.
Hocam dediğim gibi overkill almaya çalışıyorum ki ileride upgradeleyebileyim. Ayrıca sadece oyun için kullanmayacağım.
Intel tarafında 12400/12400F aşağısına bakmayın. AMD tarafında 5600X aşağısı bakmayın.
Hocam düz 5600 olmaz mı AMD olarak?

Hocam ileride para biriktirince monitörü değiştirebilirim belki de o yüzden en iyi parçaları toplamaya çalışıyorum her türlü daha kârlı geliyor bana.
Hocam ne kadar iyi ekran kartı alırsanız alın baktığınız işlemciler mevcut çözünürlükte yetersiz yani mantık olarak herhangi bir oyunda ekran kartı kullanımı maks. %40 kullanacak ve işlemci kullanımı %100'e sabitlenecek. Uzun yıllar dayanan bir sistem istiyorsanız sadece ekran kartı değil, diğer parçalar da önemlidir. Isınma sorunlarına girmedim bile. Eğer sistemin uzun yıllar dayanmasını istiyorsanız mevcutta birbiriyle uyumlu parçalar almanız gerekiyor örneğin bu kartın yanına 5800X3D daha mantıklı.

Hocam ne kadar iyi ekran kartı alırsanız alın baktığınız işlemciler mevcut çözünürlükte yetersiz yani mantık olarak herhangi bir oyunda ekran kartı kullanımı maks. %40 kullanacak ve işlemci kullanımı %100'e sabitlenecek. Uzun yıllar dayanan bir sistem istiyorsanız sadece ekran kartı değil, diğer parçalar da önemlidir. Isınma sorunlarına girmedim bile. Eğer sistemin uzun yıllar dayanmasını istiyorsanız mevcutta birbiriyle uyumlu parçalar almanız gerekiyor örneğin bu kartın yanına 5800X3D daha mantıklı.
Hocam 5800X3D 15K TL olduğu için biraz sıkar gibi duruyor peki 1440p için minimum hangi işlemciyi önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı