RX 6800 için CPU önerisi

12600KF veya 12400 olmaz mi hocam?
Olur tabii ancak 12400F yerine 5600 daha mantıklı. En azından online oyunlarda ki performansı daha yüksek.
Darboğaz yapar mi X olmayan versiyonu peki? Bütçeyi de çok zorlamak istemiyorum.
Toplam bütçe ne? Biz burada ne söylesek boş aslında. Yeni konu açıp bütçe ve ne için kullanacağınızı belirtin ona göre öneri yapalım.

Olur tabii ancak 12400F yerine 5600 daha mantıklı. En azından online oyunlarda ki performansı daha yüksek.

Toplam bütçe ne? Biz burada ne söylesek boş aslında. Yeni konu açıp bütçe ve ne için kullanacağınızı belirtin ona göre öneri yapalım.
Tamamdır hocam.

Hocam timeout'um var yeni konu için o yüzden buraya yazacağım.
Bütçem 27000TL. Alabileceğim en güçlü parçaları almak istiyorum. Bütçeye monitör de dahil. 1080p olur derseniz monitöre 2500TL bırakabilirsiniz. 1440p derseniz monitöre 4500TL ayırabilirsiniz. Monitör önerisine gerek yok onu ben seçeceğim sizin çözünürlük seçiminize göre.

Oyun ve Render için kullanılacak fakat öyle sırf Render için başka marka seçecek kadar ağır bir şey yapmıyorum.

Hocam 5800X3D 15K TL olduğu için biraz sıkar gibi duruyor peki 1440p için minimum hangi işlemciyi önerirsiniz?
5600 önerebilirim, 12600KF + Z690'da güzel olabilir.

5600 önerebilirim, 12600KF + Z690'da güzel olabilir.

Böyle bir sistem bütçeyi aşıyor hocam

Tamamdır hocam.

Hocam timeout'um var yeni konu için o yüzden buraya yazacağım.
Bütçem 27000TL. Alabileceğim en güçlü parçaları almak istiyorum. Bütçeye monitör de dahil. 1080p olur derseniz monitöre 2500TL bırakabilirsiniz. 1440p derseniz monitöre 4500TL ayırabilirsiniz. Monitör önerisine gerek yok onu ben seçeceğim sizin çözünürlük seçiminize göre.

Oyun ve Render için kullanılacak fakat öyle sırf Render için başka marka seçecek kadar ağır bir şey yapmıyorum.
O bütçede bence 6800 XT düşünmeyin, biraz fazla kaçıyor. Hazır sistem düşünürseniz:

O bütçede bence 6800 XT düşünmeyin, biraz fazla kaçıyor. Hazır sistem düşünürseniz:
Attığınız sistemleri biliyorum. Uzun zamandır da takip ediyorum fakat pahalı sistemler normale göre.

@Gimmly97 sen hangi çözünürlükte kullanacaksın? 6800 ile 6800 XT beygir gibi kartlardır ama 1080P'de gereksiz kalırlar. 2K onlar için en iyisi. 1080P kullanacaksan 6750 XT bak daha fazla uçmaya gerek yok.
Hocam dediğim gibi ileride upgradeleyecegim ve render falan yapıyorum.
5700X ve 6700 XT Nitro+ var. Fiyatı normal. Siz bu bütçeye 6800XT sığdırmayı düşünmeyin bence.
3070'li olan 1 tık pahalı hocam ya. Ama çok bir fark da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı