RX 6800 için CPU önerisi

Bu sistem için 1080p monitör olmaz. Darboğaz yer.
2X

Bütçeyi 1000 TL kadar aşıyor, bazı parçaların kalitesinden de kıstım ama 6800 XT istiyorsanız o bütçede en fazla bu sistemi önerebilirim. 1-1,5K daha çıkabilirseniz yani bütçenizi 2-2,5K daha aşabilirseniz daha kaliteli parçalarla bir sistem önerebilirim. Darboğaz yapacağını sanmıyorum ama alacaksanız araştırarak almanızı öneririm. İşlemci yükseltilecekse 12100F ve h610 bakılabilir ama onunla da darboğaz olur mu bilmiyorum. (Yorumları 2kya göre yaptım.)
Bu sistem 2K monitörle kullanılacak.

Son düzenleme:
17500'e XFX RX 6900XT satıldığını hatırlıyorum. 18'lere saphirre Nitro RX 6900XT yine hatırlıyorum.
Hatta 2.el düşünürse temiz RX 6900XT ASUS ROG sıvı soğutmalı 18 bin e var
Darboğaz yapar diye düşünüyorum, hem bütçeyi çok zorlar. Büt.e 1K daha artırılsa parça kalitesinin artırılması daha iyi olur gibi. 6900XT'nin tekrar o kadar düşeceğini de sanmıyorum.

Darboğaz yapar diye düşünüyorum, hem bütçeyi çok zorlar. Büt. E 1K daha artırılsa parça kalitesinin artırılması daha iyi olur gibi. 6900XT'nin tekrar o kadar düşeceğini de sanmıyorum.

2K da pek darboğaz olmaz. Sahşen benim sıvı soğutmalı kart fantezim var ondan ben olsam ASUS ROG RX 6900XT'yi alırdım. Ama tabii ki şahsi fikir.
Hatta şu an bile düşünüyorum benim MSI sea hawk RTX 3080'i satıp bu kartı mı alsam diye 😅

2K da pek darboğaz olmaz. Sahşen benim sıvı soğutmalı kart fantezim var ondan ben olsam ASUS ROG RX 6900XT'yi alırdım. Ama tabii ki şahsi fikir.
Hatta şu an bile düşünüyorum benim MSI sea hawk RTX 3080'i satıp bu kartı mı alsam diye 😅
Açtığnız konuları gördüm, tabii ki sıvı soğutmalı kart bir başka oluyor ama onu miningcinin birine satıp hava soğutmalı da olsa 6900 XT'ye geçmek güzel olabilirdi, sadece oyun oynuyordunuz galiba.

Açtığnız konuları gördüm, tabii ki sıvı soğutmalı kart bir başka oluyor ama onu miningcinin birine satıp hava soğutmalı da olsa 6900 XT'ye geçmek güzel olabilirdi, sadece oyun oynuyordunuz galiba.

Aynen ama dediğim gibi sıvı soğutma fantezim var ve ben daha önce fanlı kart kullandım 70 derecelerde dolaşıyordu. Sıvı soğutmalı kart 50 civarında dolaşıyor.

2X

Bütçeyi 1000 TL kadar aşıyor, bazı parçaların kalitesinden de kıstım ama 6800 XT istiyorsanız o bütçede en fazla bu sistemi önerebilirim. 1-1,5K daha çıkabilirseniz yani bütçenizi 2-2,5K daha aşabilirseniz daha kaliteli parçalarla bir sistem önerebilirim. Darboğaz yapacağını sanmıyorum ama alacaksanız araştırarak almanızı öneririm. İşlemci yükseltilecekse 12100F ve h610 bakılabilir ama onunla da darboğaz olur mu bilmiyorum. (Yorumları 2kya göre yaptım.)
Hocam sanırım SSD'i daha kaliteli bir şeyler alacağım. Kasayı da daha farklı bir şey alacağım. Geri kalan parçalar iyi zaten.
@Lorna Shore Bir de hocam acaba stok soğutucu yeterli olur mu?

Hocam biliyorsunuz bütçenin içinden geçtik 😁 Minimum önerirseniz hoş olur.
SSD için bu olabilir :
Soğutucu için de bütçeye göre bunlar olabilir :
ryzen 5 5500, 11400'ün yerini tutamaz mi? 2200TL'e Amazonda buldum.
10400F gücünde, pek sanmıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı