Çözüldü RX 6800 Sistemde Adrenaline Software Yüklü Olunca Mavi Ekran Veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
RAM
GSkill Trident Z Neo 8x2 16GB 3600MHZ CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte Aours Gen4 5000MB / 2500MB 1TB
Ekran kartı
MSI Gaming X Trio RX 6800
Anakart
MSI Gaming Plus X570
İşlemci
AMD Ryzen 9 3900X
Merhabalar, bilgisayarım bir zamandır sürekli mavi ekran vermeye ve kendini resetlemeye başlamıştı. Hatta artık en sonunda hiç Windows açılmadan yükleme ekranında mavi ekran vermeye bile başlamıştı. Bu durum artık canımı çok fazla sıkmıştı ki yıllardır format atmadığım bilgisayara format atıp sıfırdan Windows 11 kurdum. Sonrasında sorun düzelmedi, bilgisayar açıldıktan ortalama 10 dakika sonra her seferinde farklı bir hata kodu vererek mavi ekran vermeye veya hiç hata vermeden kendini resetlemeye devam etti. Güvenli modda sorun çıkmadığını keşfettiğimde yazılımları tek tek denedim. Sorunun AMD Adrenaline yazılımında olduğunu anladıktan sonra yazılımı yüklerken "Full Install" yerine "Driver Only" seçeneğini seçerek son sürücüyü sadece driver olarak kurdum. Şu an sorun kalmadı, fakat AMD yazılımının sunmuş olduğu nimetlerden faydalanamıyorum. Bu sorunu çözebilmenin bir yolu var mı acaba? Yazı uzun oldu kusura bakmayın, yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Çözüm
DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü tam paket olarak kurmayı denediniz mi? Gerekli kullanım rehberi aşağıda yer almakta. :)

En az 10 defa denemişimdir, fakat çözüm olmuyor maalesef. Hatta güvenli modda başlatıp öyle DDU İle kaldırıyordum. Fakat yeni sürücüyü tam paket olarak kurunca yazılımıyla beraber sürekli bir reset atma durumları ve mavi ekran problemleri ile karşılaşıyorum. Dediğim gibi bu durumu da Driver Only şekilde kurarak çözdüm. Fakat bu şekilde çözünce de yazılımın sunduğu özelliklerden faydalanamıyorum.
DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü tam paket olarak kurmayı denediniz mi? Gerekli kullanım rehberi aşağıda yer almakta. :)

En az 10 defa denemişimdir, fakat çözüm olmuyor maalesef. Hatta güvenli modda başlatıp öyle DDU İle kaldırıyordum. Fakat yeni sürücüyü tam paket olarak kurunca yazılımıyla beraber sürekli bir reset atma durumları ve mavi ekran problemleri ile karşılaşıyorum. Dediğim gibi bu durumu da Driver Only şekilde kurarak çözdüm. Fakat bu şekilde çözünce de yazılımın sunduğu özelliklerden faydalanamıyorum.

Çözüm

Monitör ayarlarınızı varsayılana alıp öyle AMD sürücüsünü kurmayı deneyin. Yine olmazsa da minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz.

Monitör ayarlarınızı varsayılana alıp öyle AMD sürücüsünü kurmayı deneyin. Yine olmazsa da minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz.

Monitör ayarlarım zaten varsayılanda, herhangi bir şeyini değiştirmedim.
Minidump Dosyası : Minidump.zip

Dün gece 22.8.2 Güncellemesi yayınlandı, sabah tam yazılım olarak yükledim. Yazılımıyla beraber kullanıyorum herhangi bir mavi ekran gibi sorunlarla karşılaşmadım şimdilik. Sanırım bu güncellemede bu laneti çözmüşler...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı