RX 6800 XT vs. RTX 3080

AriceN

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
YAFL da öğrenci
RX 6800 XT mi RTX 3080 mi almalıyım?

Sistemim ekran kartını hesap etmediğimizde yetiyor, sadece ekran kartını seçemedim.
Oyun geliştirme.

AMD'nin nasıl bir driver yaptığını henüz bilmiyoruz. Ama 5000 serisinden ders çıkardığını varsayarsak RX 6800 XT.
RTX 3080 tokatlayıp geçiyor.
Nerede?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD'nin nasıl bir driver yaptığını henüz bilmiyoruz. Ama 5000 serisinden ders çıkardığını varsayarsak RX 6800 XT.

Nerede?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada, AMD'nin son çıkardığı (RX6000 serisinden önce) RX 5500 gibi kartlarda driver sorunu yok.

Ben olsam RTX 3080 alırdım çünkü NVIDIA fanboyuyum(!)
RTX açısından NVIDIA daha iyi. 5 10 FPS için AMD almam. Sonra 300FPS alıyorum ancak 60FPS hissi var gibi sorunlarla karşılaşmak istemem. Biraz kartlara vakit verin ve ne gibi sorunlar ortaya çıkacak görelim. Kullanıcıların olumlu yorumları ortaya çıktıktan sonra AMD alınabilir. Aynı şey RTX 3080 için de geçerli.

Fiyatından dolayı AMD daha mantıklı. Işın izleme teknolojisi Nvidia'dan geride onu da belirtelim. Ne kadar kullanırsınız bilmiyorum, illa "ışıqlı mışıqlı efektli" oyun oynamak istiyorsanız RTX 3080 tercih edin. Tabi bulabilirseniz bir de o var.

RX 6800 XT.
Bence AMD'nin yeni kartlarında da driver sorunları devam edecek çünkü daha 5000 modellerindeki hataları tam düzeltmediler, ama eğer yayın yapmayacaksan ve Ray Tracing kullanmayacaksan RX 6800 daha iyi çünkü fiyat/performans.
Ray Tracing açılınca ikisi de kafa kafaya kapışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı