RX 6800 yerine RTX 2070 Super alınır mı?

karasaakal

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar.
Konu başlığı biraz saçma gelmiş olabilir ama sinirimden ölüyorum.

RX 6800'ü baz alarak indirim vs. kovalayarak 2 aydır sistem toplamaya çalışıyorum. Aslında tüm sistemi AMD ve RX 6800 üzerine tasarladım ama finalde sinir olmuş durumdayım.

Aldıklarım şunlar:
  • Ryzen 5 5600X işlemci.​
  • ASUS ROG STRIX X570'e Gaming anakart.​
  • G.Skill Trident Z Neo 2x8 3600 MHz CL 16 RAM.​
  • Samsung 980 Pro 500 GB PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD.​
  • ASUS ROG STRIX Helios kasa.​
  • ASUS ROG STRIX 650W PSU (Elimde vardı, gerekirse değiştirebilirim.)​

Gelelim sinir olduğum konuya. Sisteme tartışmasız RX 6800 almak istiyorum ama stok ve fiyat sorunları yüzünden bir türlü alamadım. Ya çok pahalı ya stok yok ya da olana yetişip alamadım. SMA ve 16 GB VRAM için ama kart alamıyorum. Sistemi topladım, görüntü alamıyorum, karsıdan seyredip duruyorum.

Sarı sitede 3500-4000 civarına satılan ASUS ROG STRIX 2070 Superler var. 1-2 adet sarı sitede geçici olarak bunu alsam, fiyatlar ve stoklar rayına girince satıp RX 6800 veya 6800XT alsam mı diye düşünmeye başladım. Sizlerden de görüşlerinizi duymak isterim, saygılarımla.

Hocam, bu kadar beklemişsin. Biraz daha sabret 6800 al. İkinci el RTX 2070 Super almanıza gerek yok.

Selamlar arkadaşlar.
Konu başlığı biraz saçma gelmiş olabilir ama sinirimden ölüyorum.

RX 6800'ü baz alarak indirim vs. kovalayarak 2 aydır sistem toplamaya çalışıyorum. Aslında tüm sistemi AMD ve RX 6800 üzerine tasarladım ama finalde sinir olmuş durumdayım.

Aldıklarım şunlar:
  • Ryzen 5 5600X işlemci.​
  • ASUS ROG STRIX X570'e Gaming anakart.​
  • G.Skill Trident Z Neo 2x8 3600 MHz CL 16 RAM.​
  • Samsung 980 Pro 500 GB PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD.​
  • ASUS ROG STRIX Helios kasa.​
  • ASUS ROG STRIX 650W PSU (Elimde vardı, gerekirse değiştirebilirim.)​

Gelelim sinir olduğum konuya. Sisteme tartışmasız RX 6800 almak istiyorum ama stok ve fiyat sorunları yüzünden bir türlü alamadım. Ya çok pahalı ya stok yok ya da olana yetişip alamadım. SMA ve 16 GB VRAM için ama kart alamıyorum. Sistemi topladım, görüntü alamıyorum, karsıdan seyredip duruyorum.

Sarı sitede 3500-4000 civarına satılan ASUS ROG STRIX 2070 Superler var. 1-2 adet sarı sitede geçici olarak bunu alsam, fiyatlar ve stoklar rayına girince satıp RX 6800 veya 6800XT alsam mı diye düşünmeye başladım. Sizlerden de görüşlerinizi duymak isterim, saygılarımla.
Helios kasaya da 2070 koymazsın :D

Tabiki bekleyip sabredip 6800XT almak çok daha iyi olacaktır. Konudan alakasız ve gerçekten merakımdan soruyorum bir kasayı 3.390TL yapan şey nedir?

Düzenleme: 2.846TL fiyatına da satışı varmış, soruyu değiştiriyorum o yüzden :) Bir kasayı 2.846TL yapan şey nedir?

Tabii ki bekleyip sabredip 6800XT almak çok daha iyi olacaktır. Konudan alakasız ve gerçekten merakımdan soruyorum bir kasayı 3.390TL yapan şey nedir?

Düzenleme:2.846TL fiyatına da satışı varmış, soruyu değiştiriyorum o yüzden :) bir kasayı 2.846TL yapan şey nedir?

Tuhaf olan ise kasada egzoz fanı dışında fan bile yok.

Tuhaf olan ise kasada egzoz fanı dışında fan bile yok.

Nasıl yok önünde 3'lü fanları mevcut. Bence verilir böyle bir kasayı uzun yıllar kullanırsın tasarım, genişlik ve kalite olarak da gayet iyi duruyor. Bizde ayakkabı kutusundan bozma kalitedeki kasaları sırf RGB var diye alıp kış günü 75-80 derecede oynuyor millet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı