RX 6800XT 22.5.1 sürümlerde sorun çıkarıyor

İhsan Demir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an MSI RX 6800XT Gaming Z ekran kartı kullanmaktayım. Sürücü olarak da 22.5.1 sürümünü kullanıyorum. Bu sürümün üstündeki her sürümde sorunlar yaşamaktayım. Anakartım X470 Crosshair Hero VII. Acaba anakartım PCI-e 3.0 olduğu için mi bu sorunları yaşıyorum? Kart PCI-e 4.0 çünkü. PCI-e X16 slotu bant genişliği olarak RX 6800XT'yi çok rahat besleyebilecek durumda ama aklıma başka bir şey gelmiyor. RX 6800XT kullanan bazı kişiler de AMD'nin sitesinden aynı şeylerden şikayetçi.

İlgili şikayet:

AMD Android gibi yazılım yapıyor NVIDIA iPhone gibi yazılım yapıyor. Büyük ihtimalle güncelleme ile ilgili sorun çünkü ben PCI 4.0 ekran kartını PCI 2.0 ankarta kullanıyorum bu sadece performansı düşürüyor.

AMD Android gibi yazılım yapıyor NVIDIA iPhone gibi yazılım yapıyor. Büyük ihtimalle güncelleme ile ilgili sorun çünkü ben PCI 4.0 ekran kartını PCI 2.0 ankarta kullanıyorum bu sadece performansı düşürüyor.

Büyük ihtimal öyle PCI-e sürümümden ziyade dosdoğru sürücü sorunu. AMD'nin yazılımları gerçekten de sorunlu. Uzunca bir daha 22.5. 1 sürümünü kullanacak gibiyim. Eskiden isteğe bağlı sürümler sorunluyken şimdi WHQL sürümleri bile sorunlu. AMD, NVIDIA'ya göre ucuz olmasa hayatta almam ama Türkiye'deki ekonomik şartlar bizi AMD ekran kartına itiyor.

23.3.1 sürümündeyim. XFX 6800XT kullanıyorum. Bende siyah ekran sorunu vardı ama son güncellemelerden sonra bu da çözüldü. Hiç bir sorun yok, nasıl bir sorundan bahsediyorsunuz?

Arkadaşlar şu an MSI RX 6800XT Gaming Z ekran kartı kullanmaktayım. Sürücü olarak da 22.5.1 sürümünü kullanıyorum. Bu sürümün üstündeki her sürümde sorunlar yaşamaktayım. Anakartım X470 Crosshair Hero VII. Acaba anakartım PCI-e 3.0 olduğu için mi bu sorunları yaşıyorum? Kart PCI-e 4.0 çünkü. PCI-e X16 slotu bant genişliği olarak RX 6800XT'yi çok rahat besleyebilecek durumda ama aklıma başka bir şey gelmiyor. RX 6800XT kullanan bazı kişiler de AMD'nin sitesinden aynı şeylerden şikayetçi.

İlgili şikayet:

22.5.1 de çalışıyor ve sorun yoksa neden güncellemeye çalışıyorsunuz. Güncellemelerin daha iyi olacağı garantisi yok.

Chrome ve oyunlarda takılma gibi sorunlar.
Kartı ilk aldığımda, yazılımından bir herhangi bir ayar değiştirdiğimde oyun içinde böyle yavaşlama ve takılmalar oluyordu. Ayarı eski haline getirsem de devam ediyordu, reset atmam gerekiyordu. Şuan hiç biri yok, ben şanslıyım sanırım. Belki başka bir şeyle alakalıdır. Yazılımı fazla hassas anladığım kadarıyla.

23.3.2 sürümünde Adrenalin'i fabrika ayarlarına döndürdüm. Anti-lag, 10bit piksel biçimi gibi ayarların hiçbirini açmadım. Sadece görüntü keskinleştirme ile FPS limitini açıp onu da 140'a sabitledim. Takılma sorunu şimdilik düzeldi gibi.

Geri
Yukarı