RX 6800XT ve Ryzen 5 5600X sistem toplama

mustafakaplan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba dostlar,

Abime bir bilgisayar topluyoruz, daha doğrusu kendine belli başlı bazı parçaları almış bugün bir tek ekran kartının çıkmasını bekliyoruz, sizin bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nedir? Ekran kartının stok durumuna göre muadil olarak öneriniz var mıdır?

Anakart: MSI MPG B550 Gaming Carbon WiFi 5100mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart

RAM: G.Skill 16GB(2x8) Trident Z Neo RGB 3600mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3600C16D-16GTZNC)

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.70 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci

PSU: Corsair 750W RMx Serisi (2018) 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Depolama: Samsung 1TB 970 Evo NVMe Okuma 3400MB-Yazma 2500MB M.2 SSD (MZ-V7E1T0BW)

Kasa: COOLER MASTER MasterBox TD500 Mesh White ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Soğutma: CoolerMaster MasterLiquid ML240R RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Bütçe açısından bir sorunu yok, fikirlerinize açığım.

Son düzenleme:
Merhaba dostlar,

Abime bir bilgisayar topluyoruz, daha doğrusu kendine belli başlı bazı parçaları almış bugün bir tek ekran kartının çıkmasını bekliyoruz, sizin bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nedir? Ekran kartının stok durumuna göre muadil olarak öneriniz var mıdır?

Anakart: MSI MPG B550 Gaming Carbon WiFi 5100mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart

RAM: G.Skill 16GB(2x8) Trident Z Neo RGB 3600mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3600C16D-16GTZNC)

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.70 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci

PSU: Corsair 750W RMx Serisi (2018) 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Depolama: Samsung 1TB 970 Evo NVMe Okuma 3400MB-Yazma 2500MB M.2 SSD (MZ-V7E1T0BW)

Kasa: CoolerMaster MasterLiquid ML240R RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Soğutma: CoolerMaster MasterLiquid ML240R RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Bütçe açısından bir sorunu yok, fikirlerinize açığım.

Kasa linki yanlış sanırım düzeltebilir misiniz.

Herhangi bir sorun göremiyorum sistemde, gayet başarılı bir sistem olmuş :)

Almışken 970 Evo Plus öneririm, fiyat olarak çok fark yok aralarında.

Güç kaynağı olarak aşağıdakini de tercih edebilirsiniz aslında.

Ekran kartı için bütçe nedir? Şuan fiyatları ne olacak belli değil gerçi.

Kasa linki yanlış sanırım düzeltebilir misiniz.
Teşekkür ederim, gözümden kaçmış düzelttim şimdi.

Söyleyeyim kendisine, haberim olmadı aldığından yoksa foruma yazardım. Parçalar genel olarak iyi ancak bana depolama yetersiz kalacakmış gibi hissettiriyor nedense :D

Güç kaynağı olarak aşağıdakini de tercih edebilirsiniz aslında.

Ekran kartı için bütçe nedir? Şuan fiyatları ne olacak belli değil gerçi.
Ekran kartı için bütçe sorunu yok, 7.000-8.000 bandına kadar çıkabilir o yüzden muadil olarak stokta kalmazsa diye başka alternatiflere yönelelim diyoruz, uzun zamandır bekliyordu çünkü :)

Teşekkür ederim, gözümden kaçmış düzelttim şimdi.

Söyleyeyim kendisine, haberim olmadı aldığından yoksa foruma yazardım. Parçalar genel olarak iyi ancak bana depolama yetersiz kalacakmış gibi hissettiriyor nedense :D
Hocam mesajımı düzenledim, ilk başta attığınız PSU'yu düz RM750 diye düşünmüştüm, RM750X ile RM750 arasında ne fark var bilmiyorum ama fiyat farkı bayağı var, bunu da düşünülebilirsiniz aslında.

Seasonic üretimi kaliteli bir güç kaynağıdır.

Hocam mesajımı düzenledim, ilk başta attığınız PSU'yu düz RM750 diye düşünmüştüm, RM750X ile RM750 arasında ne fark var bilmiyorum ama fiyat farkı bayağı var, bunu da düşünülebilirsiniz aslında.

Seasonic üretimi kaliteli bir güç kaynağıdır.
Teşekkür ederim hocam, kendisine ileteyim genelde bir bilgisayarı topladığı zaman 6-7 sene onu kullanıyor sistemde kullandığı parçalar belli başlı ürünlerden oluşsun istiyordu. Hemen atıyorum linki kendisine.

7000 lira bandında bu ekran kartı oldukça iyi. AMD kartların performansları belli fakat fiyatları belli olmadığı için haklarında pek konuşamıyorum maalesef. 6800XT 8000 lira civarında olursa 6800XT çok iyi olur.

7000 lira bandında bu ekran kartı oldukça iyi. AMD kartların performansları belli fakat fiyatları belli olmadığı için haklarında pek konuşamıyorum maalesef. 6800XT 8000 lira civarında olursa 6800XT çok iyi olur.

Game rock güzel öneri onun haricinde şu karta da bakılabilir.
Galax RTX3070 SG Edition 8GB 256Bit GDDR6 RTX 3070 Serious Gaming Ekran Kartı (37NSL6MD1GNA) | Teknobiyotik

Galax kartlar da stoklara gelmiş 😍 bunu da öneri listeme ekleyeceğim fakat şu an gamerock görüntüsü nedeniyle daha ön planda gibi, 7100 liraya bu tasarım çok iyi.

Gamerock RGB şöleni isteniyorsa kesinlikle alınmalı Galax SG Edition daha sade bir tasarım alıcıya hangisi uygunsa artık.

Geri
Yukarı