Elektronik RX 6900 XT 14300TL

RX 6900, 3080 gibi üst seviye karlarla, orta seviye işlemcilerle Ryzen 3600 gibi 1080p monitörde darboğaz olacağı kesin ancak 75 Hz monitor kullanıyorum. FPS'in 75'in altına düşme olasılığı var mıdır, herhangi bir oyunda? Sistemimde 16 GB RAM bulunmaktadır.

Araştırdım yabancı kaynaklardan kendi işlemcim üzerinden örnek vereyim. RX 6900XT R7 3800X 1080p de ortalama FPS kaybı %18-20 arasında. 2K çözünürlükte 14-16 arasında. Yani halihazırda 110-150 FPS aldığın oyunlarda çok sorun yaratacağını düşünmüyorum. Kartım dağıtımda geldiğinde deneme sürüşü yapacağım bilgi veririm.

Bununla ilgili bir kanıtın var mı? Kartı birkaç aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşatmadı. Tecrübe mi ettin yoksa bir kaynaktan mı bu bilgiyi edindin merak ediyorum.

En başında kötü görece bir kavramdır, kimisine göre atıyorum 90 derece normaldir kimine göre 40 derece fazladır. Net fiziksel bir yorumda bulunmadım yani söylediğim bütün şeyler kendi duygularım burasıda açık, özgür bir platform olduğu için istediğimi söyleyebilirim bir kanıt sunmama gerek yok.

Anladım amacınız sadece kötülemek. Tabii ki düşünen, düşündüğünü sanan veya düşünmeye çalışan her insan platformuna göre fikrini belirtmekte gerek yasa olarak gerekse demokratik düzene göre özgürdür. İnsan da fikir oluşması için bir işi veya ürünü vb. deneyimler tecrübe edinir veya bir kaynaktan kendisine mantıklı gelen bir düşünceyi desteklediği için kötüler. Sizin dediğiniz herhangi bir nedene ihtiyacım yok marka kötü diyorsunuz, anladım gayet makul size göre. Sadece bir tavsiye bu şekilde düşünmeye devam ederseniz hayat standardınız yaşanamayacak derecede yükselebilir. İyi sosyaller.

Ben bu kartı satın aldım, iki hafta önce bilgisayarımı topladım kullanıyorum. İşlemci olarak 5800x3d seçtim. 2 hafta ağır kullanım altında mükemmel bir performans sergiledi. Bu siteden bu indirimle bu kartı satın aldım aşırı memnunum. Kötüleyen arkadaşlar ne açıdan kötülüyor ne sıkıntı yaşamış öğrenmek isterim açıkçası. Kendi tecrübeme göre bu kart mükemmel sadece arada bir coil while veriyor ama onun sebebi benim psu 750 watt olabilir tam emin değilim, araştırma gereği duymadım açıkçası.

En başında kötü görece bir kavramdır, kimisine göre atıyorum 90 derece normaldir kimine göre 40 derece fazladır. Net fiziksel bir yorumda bulunmadım yani söylediğim bütün şeyler kendi duygularım burasıda açık, özgür bir platform olduğu için istediğimi söyleyebilirim bir kanıt sunmama gerek yok.

Kötü ifadesinin bu konuda kullanılması onu görece olmaktan çıkarır. Nasıl birisine göre 90 derece iyiyken diğerine göre 40 derece fazladır? Bu nasıl bir görüş böyle? Uzun veya kısa vadede eğer thermal throttle yaşanmıyorsa, performans düşüklüğü yaşanmıyorsa veya ekran kartının ısınması başka bir komplikasyona sebep olmuyorsa kaç derecede çalıştığının bir önemi olmaz. Bu konu şahsi görüşünüzü söyleyebileceğiniz bir konu değil, her şey gayet net ve sabit.

Anladım amacınız sadece kötülemek. Tabii ki düşünen, düşündüğünü sanan veya düşünmeye çalışan her insan platformuna göre fikrini belirtmekte gerek yasa olarak gerekse demokratik düzene göre özgürdür. İnsan da fikir oluşması için bir işi veya ürünü vb. deneyimler tecrübe edinir veya bir kaynaktan kendisine mantıklı gelen bir düşünceyi desteklediği için kötüler. Sizin dediğiniz herhangi bir nedene ihtiyacım yok marka kötü diyorsunuz, anladım gayet makul size göre. Sadece bir tavsiye bu şekilde düşünmeye devam ederseniz hayat standardınız yaşanamayacak derecede yükselebilir. İyi sosyaller.

Gerekli tecrübe ve bilgim olduğunu düşünerek söylemiştim amacım hiçbir zaman kötülemek değil ama üslubunuz hoşuma gitmedi ve açıklama isteğim yok maalesef aramızda negatif bir bağ kuruldu size de iyi sosyaller dilerim.

Darboğaz yapar bu işlemciyle tam verim alamazsın gibi bilgiler de geldi bana fakat işlemcim ve kartımda hiçbir sıkıntı yok şu an. İşlemcim Ryzen 7 3800X. İllaki bir performans kaybı var ama bunu hissettirmediği sürece bir sorun teşkil etmiyor.

Ben bu kartı satın aldım, iki hafta önce bilgisayarımı topladım kullanıyorum. İşlemci olarak 5800x3D seçtim. 2 hafta ağır kullanım altında mükemmel bir performans sergiledi. Bu siteden bu indirimle bu kartı satın aldım aşırı memnunum. Kötüleyen arkadaşlar ne açıdan kötülüyor ne sıkıntı yaşamış öğrenmek isterim açıkçası. Kendi tecrübeme göre bu kart mükemmel sadece arada bir coil while veriyor ama onun sebebi benim PSU 750 watt olabilir tam emin değilim, araştırma gereği duymadım açıkçası.

Arada yaşadığınız sorun için under Volt yöntemleri var işe yarayan bir bakın derim.

Kötü ifadesinin bu konuda kullanılması oju görece olmaktan çıkarır. Nasıl birisine göre 90 derece iyiyken diğerine göre 40 derece fazladır? Bu nasıl bir görüş böyle? Uzun veya kısa vadede eğer thermal throttle yaşanmıyorsa, performans düşüklüğü yaşanmıyorsa veya ekran kartının ısınması başka bir komplikasyona sebep olmuyorsa kaç derecede çalıştığının bir önemi olmaz. Bu konu şahsi görüşünüzü söyleyebileceğiniz bir konu değil, her şey gayet net ve sabit.

Atıyorum kelimesini kullandığım yere dikkat edip tekrar okursanız bu konu özelinde kullanmadığımı anlarsınız genel olarak dedim, teşbihte hata olmaz derler.

Geri
Yukarı