RX 6900 XT Gaming Z Trio sistem oyunlarda takılıyor

GokhanKas

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar bu ekran kartını yeni aldım.

Sistem özellikleri:
İŞLEMCİ: AMD RYZEN9 5900x
Ekran kartı: MSI Radeon RX 6900 XT Gaming Z Trio 16G
RAM: XRP 16x2 32 GB 3600MHz RAM.
SSD: Kingston 500GB M.2 SSD.
Anakart: MSI B550M Pro.

Yukarıda bulunan ozellıklerde bır kasa satın aldım fakat istediğim performansa tam ulaştım derken anlık takılma problemlerı ıle karsılastım. Gercekten o kadar üzücü bir durum ki sizlere tarif edemem. Ne yapacagımı bılmıyorum. Oyunlarda anlık takılmalar yuzunden sıstemden tamamen sogudum diyebilirim. Kimisi diyor ki en son surumu degıl de sorunsuz ekran kartı surumune gecıs yapın, kımısı baska bir şey. Bende siz değerli abilerim, kardeslerıme sorunu sormak ıcın buraya geldım. Bu işin pirleri burada konu ile alakalı benı aydınlatabılecek aydın beyınlere ihtiyacım var. Benı bılgılendırın ya da 3500 TL daha verıp eskı kartımı verıp Gigabyte 3090'a mı gecıs yapmam lazım. Gercekten cok darlandım sımdıden sızlere cok teşekkür ederım.

Son düzenleme:
İşlemcim AMD Ryzen 9 5900X
Hocam eklemeyi unuttum. SMT kapattığınızda sanal çekirdekler devre dışı kalacağından işlemcinin gücünün hatrı sayılır bir kısmından feragat edeceğinizi bilin. Ama şunu da söyleyeyim 5900X in gerçek çekirdekleri de yeter de artar. Ben 2600X i SMT kapalı kullandım bir süre ben bile sorun yaşamadım siz hiç yaşamazsınız. Kaldı ki hoşunuza gitmezse geri aktive edersiniz.

Hocam eklemeyi unuttum. SMT kapattığınızda sanal çekirdekler devre dışı kalacağından işlemcinin gücünün hatrı sayılır bir kısmından feragat edeceğinizi bilin. Ama şunu da söyleyeyim 5900X in gerçek çekirdekleri de yeter de artar. Ben 2600X i SMT kapalı kullandım bir süre ben bile sorun yaşamadım siz hiç yaşamazsınız. Kaldı ki hoşunuza gitmezse geri aktive edersiniz.

Hocam benim PC ile tek sıkıntım anlık takılmaları ama o özellik zaten kapalı olarak geldi sanal çekirdekler devre dışı ekstra yapmamız gereken bir şey var mı oyunlarda anlık takılma sorunum bu arada işlemcimin stok fanı mevcut ekstra bir soğutma yok yok oyun sırasında işlemcim 75 gördüğü maç sıcaklık.

Hocam benim PC ile tek sıkıntım anlık takılmaları ama o özellik zaten kapalı olarak geldi sanal çekirdekler devre dışı ekstra yapmamız gereken bir şey var mı oyunlarda anlık takılma sorunum bu arada işlemcimin stok fanı mevcut ekstra bir soğutma yok yok oyun sırasında işlemcim 75 gördüğü maç sıcaklık.
AMDnin ekran kartı ayarlarındaki gecikme önleme freesync vs ne varsa devre dışı bırakmayı deneyin.

Tamamdır deneyeceğim konu ile alakalı farklı fikirleri olanlar var ise de lütfen bilgi geçsin bize.

driverları güncelledikten sonra, sadece sıcaklık değerleri artınca mı oluyor takılmalar kontrol eder misiniz, 5900x için stok soğutucusu zayıf kalabiliyor ki siz 75 derece gördüğünüzü söylemişsiniz

Driverları güncelledikten sonra, sadece sıcaklık değerleri artınca mı oluyor takılmalar kontrol eder misiniz, 5900X için stok soğutucusu zayıf kalabiliyor ki siz 75 derece gördüğünüzü söylemişsiniz.

Ortalama derecesi nedir makul bir soğutucu öneriniz var mı su soğutma idare eder bir şey olsun ama.

Geri
Yukarı