RX 6900 XT sistemde LoL'de GPU kullanımı az oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

BurakFIRAT

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
32 GB CL18 3866 MHZ
SSD veya HDD modeli
Corsair, Adata
Ekran kartı
RX6900XT
Anakart
Z270H
İşlemci
7700K
Herkese iyi günler arkadaşlar. RX 6900 XT ekran kartı kullanıyorum, 2K monitörle Valorant'ta 600-900 FPS (%95-99 kullanım) arası değişken, GTA 5'te bütün ayarlar en yüksekte 140-150 (%99 kullanım) civarında FPS alıyorum Cyberpunk 2077 80-95 (%95-99 kullanım) FPS alıyorum genel olarak oynadığım oyunların büyük çoğunluğunda bir sorun yok fakat LoL'de 240 FPS'e sabitlememe rağmen genelde 180-200 (%10-20 kullanım) civarlarında gezen bir FPS ile oynuyorum yer yer 110 FPS'lere kadar iniyor sorun monitörümün yenileme hızının altına indiği için karakter atlama, oyunda yırtılma oyundaki diğer karakterlerin yer değiştirmesi gibi sorunlar oluyor.
Herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Bu arada CPU'nun sebep olduğu bir darboğaz söz konusu değil CPU kullanımı %20-35'lerde chill bir şekilde takılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS sınırı olmadan deneyin, ki zaten LoL pek GPU kullanan bir oyun değil.
FPS Sınırı olmadığında yırtılma, karakterlerin yer değiştirmesi, hedefe vuramama gibi sorunlar daha sık yaşanıyor, maalesef çözüm olmuyor.

Benim gibi sorunu yaşayan başka birisi yok mu gerçekten DDU ile sistem temizliği de yapmış olmama rağmen resmen 180-200 FPS ortalamayı geçemiyor oyun

FPS Sınırı olmadığında yırtılma, karakterlerin yer değiştirmesi, hedefe vuramama gibi sorunlar daha sık yaşanıyor, maalesef çözüm olmuyor.

Benim gibi sorunu yaşayan başka birisi yok mu gerçekten DDU ile sistem temizliği de yapmış olmama rağmen resmen 180-200 FPS ortalamayı geçemiyor oyun
Var hocam. RTX 2070'ten geçtim 6900XT'ye daha düşük ayarlarda daha düşük FPS alıyorum kasaya yumruğu basıcam az kaldı. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı