RX 6900 XT vs RTX 3090

WoozlY

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
RX 6900 XT ile RTX 3090 arasında kaldım. RX 6900 XT alacağım gibi görünüyor fakat yazılımsal sıkıntısı varsa hiç bulaş mıyım? RTX 3090 alayım geçeyim. RX 6900 XT kullanan varsa bir aydınlatabilir mi beni? Herhangi yazılımsal veya başka bir sorunu var mıdır kartın?

Sorunlar çok az olmaya başladı bence AMD kartlar şu anda F/P. Fiyat farkı nedir ve ne için kullanılacak.

6900 XT'nin yazılımsal herhangi bir sorunu yok. Hangi modelleri almayı düşünüyorsunuz, arada ne kadar fiyat farkı var?

Oyun oynuyorsanız 6900 XT yeterli gelecektir. Render, yayın vb işleriniz de varsa CUDA çekirdekleri yüzünden RTX 3090 tercih edin.

Yazılımsal sıkıntı arada bir olacak diye varsayalım. Sırf oyunu kapatıp açmamak için ve NVIDIA Reflex gibi bi kaç özellikten mahrum kalmamak için 10.000TL civarı daha fazla para vermeye değer mi?

Benim fikrim sorun istemiyorsan NVIDIA + ASUS

Bu ikilide Phoenix ısınma sorunu hariç(ki doğal tek fanlı) sorun yaşayana denk gelmedim. ASUS marka GTX 660, 970 kullandım şimde de 3060 Ti kullanıyorum bir kere ekran kartı problemi yaşamadım.

Geri
Yukarı