Çözüldü RX Vega 64 ekran kartı aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WeaknessHawk

Centipat
Herkese merhabalar. MSI'ın sıvı soğutmalı Radeon RX Vega 64 GPU sunu kullanmaktayım. Dün ilk defa bilgisayarıma Sniper Ghost Warrior 2 isminde bir oyun yükledim ve oynamaya başladım. Yarım saatin sonunda ekran kartım alev gibi oldu. Radeon Software'dan baktığımda 72C olduğunu gördüm. Fakat dediğim gibi alev gibi olmuştu. Radyatörüne elimi götürdüğümde de durum aynıydı. Telaşla bilgisayarımın kapağını açtım, içerisi de aynı durumdaydı. Ne önerirsiniz? Ne yapmalıyım? İlk defa böyle bir şey ile karşılaştım, çünkü hayatımda ilk defa böyle bir bilgisayarım oldu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Maalesef önü kapalı, tahmin etmiştim aslında. Sıvı soğutmalı GPU da radyatörün içindeki sıvı ağır oyunlarda çok çabuk ısınır, bu durumda hava akışı kasa içinde iyi olacak ki bu ısınma telafi edilebilsin.
Yan kapağı açmanı tavsiye edebilirim. Kablolamaya dikkat etmeni, fanların yönünü kontrol etmeni ve uzun süre olduysa temizlik yapmanı önerebilirim.
Bundan sonra kasa alacaksan önü mesh kasalara yönelmelisin.
Maalesef önü kapalı, tahmin etmiştim aslında. Sıvı soğutmalı GPU da radyatörün içindeki sıvı ağır oyunlarda çok çabuk ısınır, bu durumda hava akışı kasa içinde iyi olacak ki bu ısınma telafi edilebilsin.
Yan kapağı açmanı tavsiye edebilirim. Kablolamaya dikkat etmeni, fanların yönünü kontrol etmeni ve uzun süre olduysa temizlik yapmanı önerebilirim.
Bundan sonra kasa alacaksan önü mesh kasalara yönelmelisin.

Çözüm
72C oyun için normal aslında ama sıvı soğutma için normal değil sebebi kasan. Emin olabilirsin.
Yan kapağı aç, açılıyorsa ön tarafı aç ve öyle dene farkı göreceksin. Ha yine çok sıcak seyrediyorsa o zaman derim ki GPU kusurlu ama sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı