RX460 PC mavi ekran verip çöküyor

İşletim sistemi
Windows 7

cemklc

Decapat
Daha fazla  
RAM
8+8 ddr3 1333mhz
SSD veya HDD modeli
120gb ssd 500gb hdd
Ekran kartı
rx460 4gb
Anakart
gigabyte ga x58a ud3r
İşlemci
i7 930
Arada sırada tuhaf tuhaf çökme sorunları oluyor. Önceden Windows 10 kullanıyordum sonra Windows 7'ye geçiş yaptım ama hala çökme sorunlarım devam ediyor, yardımcı olursanız çok sevinirim :) bir de sistem genellikle yük altındayken çökme sorunlarının olduğunu fark ettim.

Minidump=minidump.rar

İşlemci-i7 930.

RAM-8+8 16 GB DDR3.

Ekran KARTI-RX460 4 GB.

Anakart-Gigabyte GA X58a UD3r.

Arada sırada tuhaf tuhaf çökme sorunları oluyor. Önceden Windows 10 kullanıyordum sonra Windows 7'ye geçiş yaptım ama hala çökme sorunlarım devam ediyor, yardımcı olursanız çok sevinirim :) bir de sistem genellikle yük altındayken çökme sorunlarının olduğunu fark ettim.

Minidump=minidump.rar

İşlemci-i7 930.

RAM-8+8 16 GB DDR3.

Ekran KARTI-RX460 4 GB.

Anakart-Gigabyte GA X58a UD3r.
Sorununuzun kaynağı vanguard. Riot vanguard windows 7 desteğini tamamen kesti diye biliyorum. Bu yüzden mavi yiyor olabilirsiniz. Kaldırdığınızda yemeyeceksiniz diye düşünüyorum. Deneyin.

C:\Program Files\Riot Vanguard\vgk.sys

Sorunun ısıdan olduğunu düşünmüyorum ancak aşağıdaki programla kontrol edebilirsiniz.

Bu açıkken CPU stress test ve GPU stress test yapın. Furmark ile yapabilirsiniz.

Hw info üzerinden CPU ve Gpu'nuzun sıcaklığını izleyin. Isı 90-100lere gelip mavi yiyorsanız ısıdan olabilir. Genelde ısıdan kapanan bilgisayarlar aşırı ısıya ulaştığında sistem direk gücü keser ve cihazı yeniden başlatır. Mavi yememeniz gerekir.

Geri
Yukarı