RX460 sürücüsü çöküyor

delikarga

Kilopat
Merhaba, son zamanlarda ekran kartı sürücüsü çöküyor. Olay görüntüleyicisinde şöyle yazıyor: "amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."

Sistemim:
ASUS RX460 2 GB.
Ryzen 5 3600 (OC vb işlem yapılmadı, normal kullanıyorum.)
Gigabyte B450M S2H anakart.
2400MHz 8 GB RAM.
500W 80+ PSU.

Radeon yazılım sürümü: 21.5.2.
GPU sıcaklıkları: Boşta 30-35 derece, yük altında 60-70 derece.
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp baştan kurdum.
Ekran kartı termal macunu yenilendi ve temizlendi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Sanırım ekran kartınız donanımsal olarak arızalı. Ancak emin olalım. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
Sistemimi güncellemiştim en son. i3 6100 ve b150m anakarttan bu sisteme güncelledim onunla ilgili olabilir mi?
DDU yerine sürücü kurulumunda mevcut yazılımı kaldır seçeneğini seçsem farkeder mi?

Sistemimi güncellemiştim en son. i3 6100 ve B150M anakarttan bu sisteme güncelledim onunla ilgili olabilir mi?
DDU yerine sürücü kurulumunda mevcut yazılımı kaldır seçeneğini seçsem fark eder mi?

Sanmıyorum. DDU ile kaldırmak daha uygun olur. Diğer türlü bazen kalıntılar kalabiliyor. Bu da zamanla sorunlara neden olabiliyor.

Merhaba, son zamanlarda ekran kartı sürücüsü çöküyor. Olay görüntüleyicisinde şöyle yazıyor: "amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."

Sistemim:
ASUS RX460 2 GB.
Ryzen 5 3600 (OC vb işlem yapılmadı, normal kullanıyorum.)
Gigabyte B450M S2H anakart.
2400MHz 8 GB RAM.
500W 80+ PSU.

Radeon yazılım sürümü: 21.5.2.
GPU sıcaklıkları: Boşta 30-35 derece, yük altında 60-70 derece.
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp baştan kurdum.
Ekran kartı termal macunu yenilendi ve temizlendi.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Aynı şeyleri ben de yaşadım RX 570 kartım ile son zamanlarda. DDU ile sürücü kaldırmayı da denedim ama çözüm yok bazen ilk açılışta bile görüntü alamıyordum PC'den. Muhtemelen donanımsal bir sorunu mevcut. Servise gönderdim kendi kartımı cevap bekliyorum.

Aynı şeyleri ben de yaşadım RX 570 kartım ile son zamanlarda. DDU ile sürücü kaldırmayı da denedim ama çözüm yok bazen ilk açılışta bile görüntü alamıyordum PC'den. Muhtemelen donanımsal bir sorunu mevcut. Servise gönderdim kendi kartımı cevap bekliyorum.

Aman hocam ekran kartı fiyatları belli zaten donanımsalsa çöke çöke kullanmak zorundayım.

Aman hocam ekran kartı fiyatları belli zaten donanımsalsa çöke çöke kullanmak zorundayım.

Ben de ekran kartımı çöp bir Intel sistemden AMD sisteme geçirdim ilk başta saçma saçma sorunlar ile karşılaşıyordum. Temiz bir format ile kurulum yaptım size de öneririm şu an 0 sorun ve aynı kart var sadece 4 GB STRIX modeli bendeki.

Yeni konular

Geri
Yukarı