RX470 i5 6400 bilgisayar kapanıyor

Bae

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım normalde sorunsuz çalışırdı ve hala çoğu oyunu (GTA 5, Valorant) sorunsuz oynuyorum fakat bazı oyunları açınca (Pummel Party, NBA 2K20) bilgisayar hiçbir hata veya mavi ekran vermeden direkt kapanıyor. Öncelikle ısınmadan dolayı sorunu işlemcide aradım ve kasanın için pırıl pırıl temizleyip termal macun değiştirdim. İşlemcinin ısınması azaldı, 65 dereceye düştü fakat bilgisayar yine de kapanıyor. AIDA64 ile sistem kararlılık testinde bütün parçalara yük bindirdim yine kapandı, tek tek yük vermeyi deneyince sadece ekran kartına yük verince kapandığını gördüm. Çoğu oyunu oynatmasına rağmen birkaç oyunda neden kapandığını anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim bu şekilde;
MSI RX470 8 GB ekran kartı.
Intel i5 6400 işlemci.
G.Skill 8 GB RAM.
Zalman Z3 Plus 600W kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının sıcaklığı kaç dereceye çıkıyor en fazla? Undervolt, OC gibi işlemler yaptın mı karta?

Karta hiçbir işlem uygulamadım OC tarzı, şu an ekran kartı boşta sadece Chrome açık sıcaklık 49-57 derece arasında seyir ediyor.
Ekran kartının termal macunu hala stok termal macunla duruyor sizce değiştirmeli miyim bununla bir alakası var mıdır yoksa ekran kartı arızalı mı?
Biraz önce Valorant menüsündeydim ve ekran kartı sıcaklığı 91 derecelerdeydi bu çok fazla bu kadar ısınmasının sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
Karta hiçbir işlem uygulamadım OC tarzı, şu an ekran kartı boşta sadece Chrome açık sıcaklık 49-57 derece arasında seyir ediyor.
Ekran kartının termal macunu hala stok termal macunla duruyor sizce değiştirmeli miyim bununla bir alakası var mıdır yoksa ekran kartı arızalı mı?
Biraz önce Valorant menüsündeydim ve ekran kartı sıcaklığı 91 derecelerdeydi bu çok fazla bu kadar ısınmasının sebebi ne olabilir?
Konu eski fakat çözebildin mi? Bende de aynı sorun var yaklaşık 1.5 senedir.

Geri
Yukarı