RX470 sistem oyunlardaki FPS değeri yüksek olmasına rağmen çok takılıyor

Öncelikle sistemim şu şekilde;
İşlemci: Intel i5 6100 3.70 GHz.
RAM: 8x2 3000MHz.
Ekran kartı: Radeon RX470 4 GB.

Oyunlarda FPS değerim genelde 150 200 fakat aşırı şekilde takılıyor resmen oyun oynayamıyorum. Driverlarım güncel denenebilecek her şeyi denedim monitörüm 144Hz V-Sync kapattım açtım 60Hz'ye çektim o da olmadı bir tek CS:GO ve LoL oyununda takılmadan oynayabiliyorum ETS 2, F1 2018, Far Cry Primal vb. oyunlarda aşırı derecede takılma oluyor. Bir türlü çözemedim formatta attım yine düzelmedi. Oyunların hepsi orijinal, crack falan da değil, ne önerirsiniz ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle takılma olan oyunlarda grafik kalitesini arttırın. Kartınızın kaldırabileceği en yüksek ayarlardaysa; MSI Afterburner yükleyip, İşlemci, Ekran Kartı ve RAM kullanım yüzdelerinizi paylaşırsanız iyi olur (Böylelikle darboğaz yaşayıp yaşamadığınzı görebiliriz).

Ek olarak işlemciniz Ekran Kartınızı normal şartlar altında destekleyebilecek bir işlemci gibi duruyor (Bu yüzden MSI Afterburner ile kullanım yüzdelerini paylaşırsanız iyi olur).

Öncelikle takılma olan oyunlarda grafik kalitesini arttırın. Kartınızın kaldırabileceği en yüksek ayarlardaysa; MSI Afterburner yükleyip, işlemci, ekran kartı ve RAM kullanım yüzdelerinizi paylaşırsanız iyi olur (böylelikle darboğaz yaşayıp yaşamadığınzı görebiliriz).

Ek olarak işlemciniz ekran kartınızı normal şartlar altında destekleyebilecek bir işlemci gibi duruyor (bu yüzden MSI Afterburner ile kullanım yüzdelerini paylaşırsanız iyi olur).

ETS 2 de değerler ekteki gibidir. Ayarlarda Ultra'da.

Dosya Ekleri

• Euro Truck Simulator 2 1.08.2021 13_00_45 (2).png
    Euro Truck Simulator 2 1.08.2021 13_00_45 (2).png
    113,1 KB · Görüntüleme: 31
Video ile gösterebilir misiniz değerleri? Ya da sizin gözünüze çarpan değerler oldu mu? Çünkü takılmalar anlık oluyor.

Ek olarak ayarları yükseltince takılmalar devam etti mi?

Herhangi bir aksilik yok değerlerde her şey normal darboğaz bile olmuyor video yüklemeye çalıştım fakat hata verdi yapamadım ayarları yükselttiğim de bir şey değişmedi maalesef.

Herhangi bir aksilik yok değerlerde her şey normal darboğaz bile olmuyor video yüklemeye çalıştım fakat hata verdi yapamadım ayarları yükselttiğim de bir şey değişmedi maalesef.

Videoyu YouTube'a herkese kapalı olarak yükle. Sadece link sahipleri girebilsin. Sonra linki at izleyelim.

Videoyu YouTube'a herkese kapalı olarak yükle. Sadece link sahipleri girebilsin. Sonra linki at izleyelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bakabilirsiniz.
Hacım biz seninle anlaşamıyoruz ya :D Videonun sonunda bir %18 ekran kartı kullanımı (Bu darboğaz oluyor, biliyorsundur büyük ihtimalle) gördüm ama videoyu sonlandırdığın için de olabilir. Şöyle bir 5 dakikalık video çeker misin?

Hacım biz seninle anlaşamıyoruz ya :D videonun sonunda bir %18 ekran kartı kullanımı (bu darboğaz oluyor, biliyorsundur büyük ihtimalle) gördüm ama videoyu sonlandırdığın için de olabilir. Şöyle bir 5 dakikalık video çeker misin?

Ufak bir acelem vardı 2 dk'lık çekebildim fakat video esnasında ekran kartının kullanım yüzdesi düşüyor büyük ihtimalle kayıt aldığım için olabilir kayıttan çıkınca %100'ün altına hiç düşmedi çok nadir %96 oldu.

Geri
Yukarı