RX550 2 GB vs RX550 4 GB

1000 lira şuanda pc nin herşeyini topladım bir tek ekran kartı eksik kaldı fiyatlarının uçuk olduğunu biliyorum lakin birşey almak zorundayım

1000 lira şuanda pc nin herşeyini topladım bir tek ekran kartı eksik kaldı fiyatlarının uçuk olduğunu biliyorum lakin birşey almak zorundayım
Sıfır mı ikinci el mi alacaksın? Sıfır ise 400 TL farka değmez bence. Hatta sıfır o kart fiyatını hak etmiyor.

1000 lira şu anda PC'nin her şeyini topladım bir tek ekran kartı eksik kaldı fiyatlarının uçuk olduğunu biliyorum lakin bir şey almak zorundayım.

RX550'yi kazık fiyatla alacağım diyorsanız 2 GB alınız, fakat 4 GB ile çok az ₺ farkı varsa 4 GB tercih edebilirsiniz. İkinci el alamam diyorsanız maalesef yapcak bir şey yok, RX550 alacaksınız. Normalde 600-700TL olsaydı direk alabilirdiniz. GTX 750 Ti vardı geçen hafta görmüştüm Hepsiburada'da 1200TL'ydi şimdi kontrol edip mesajıma ekleyeceğim, eğer hala o civarlardaysa az daha koyup GTX 750 Ti alıp fazla FPS alabilirsiniz. Ayrıca RX550 ile GTA V gibi oyunları yüksek ayarlarda benim gibi Pentium Gold işlemcisiyle rahatça Benchmark'da en az 60FPS alabilirsiniz. Ayrıca RX550 alıyorsanız, sakın MSI lp modelini almayın, GT1030'dan düşük kart olan RX550 modellerinden.

Düzenleme: AliExpress gibi sitelerden GTX 950 gibi kartları uyguna alabilirsiniz, daha birkaç gün önce 900 TL civarındayken şimdi 1000TL. Ayrıca güvenilir satıcı dört GTX950 modelinden rastgele gelmekte. Hatta forumdan birisi almıştı ve inceleme yapmıştı. Bu arada 750 Ti 1299TL maalesef uçuk fiyatta. RX550 almak o bütçeyle yeterli.

AliExpress ASUS GTX 950 2 GB Expedition incelemesi
GTX 950 Aliexpress ASUS Orijinal.

RX550 4GB VRAM kullanacak güçte değil. 2GB modeliyse bence maksimum 500TL değerinde. RX550 yerine GT 1030 2GB'ta alabilirsin illa sıfır alacağım diyorsan. (Neredeyse aynı güçteler.) İkinci el GTX 960 alınabilir Aliexpress üzerinden.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı