RX550 4 GB yanına işlemci önerisi

AM4 bir anakart almadıysanız i5-10400F alabilirsiniz, ben de RX550 4 GB sürüm bir ekran kartı kullanıyorum bu ekran kartını besleyebilmek için i5-10400F kullanıyorum ve gerçekten de çok memnunum çok çekirdek ve tek çekirdek performansından ekran kartını besleyemesinden oyunlarda ki performansı stok fanla kullanmama rahmen sürekli 4GHz'de sabitlenmesi çok iyi video işlemeyi düşünüyorsanız RAM'ınızın minimum 16 GB olmasını öneririm, sormayı istediğiniz başka bir sorunuz bulunuyorsa sorabilirsiniz.

(8x2)16 GB RAM'e sahibim. Valorant tarzı bir oyunda FPS'imin 144'ün üstünde kalmasını isityorum çünkü 144 Hz monitör aldım şu an için 90 100 sularında. Sizde durumlar nedir?
Kararımı i5 10400F tarafında kullanmayı düşünüyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler konu kapanabilir

(8x2)16 GB RAM'e sahibim. Valorant tarzı bir oyunda FPS'imin 144'ün üstünde kalmasını isityorum çünkü 144 Hz monitör aldım şu an için 90 100 sularında. Sizde durumlar nedir?
165HZ bir monitör kullanıyorum, gerçekten de en yüksek grafiklerde oynama gibi bir takıntınız yoksa orta-yüksek ayarlarda 165Hz'i geçiyorum 1080P'de fakat Valorant'a girmeyeli 3 hafta oldu yarın öğlen geldiğimde oyunu tekrardan girip bakarım E-sport bir çoğu yüksek ayarlarda ve AAA oyunları düşük-orta grafik olarak oynamayı istiyorsanız I5-10400F alabilirsiniz R5 3600 ile neredeyse aynılar fakat I5-10400F onun biraz önünde diye biliyorum ve ondan Bin lira ve üstünde daha düşük bir fiyata satılıyor.

Valorant gibi işlemciden gücünü alan bir oyunda RX550 için şu işlemci fazla yerine daha alt seviyesini al demek hatalı bir söylem olur. Ancak kendim R5 3600 kullanan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki güncel fiyatını asla hak edecek bir işlemci değil. Fiyatlarını tam bilmiyorum ancak R5 5500 - 5600 ya da Intel 11400F gibi işlemciler çok daha mantıklı bir tercih olurlar.

Valorant gibi işlemciden gücünü alan bir oyunda RX550 için şu işlemci fazla yerine daha alt seviyesini al demek hatalı bir söylem olur. Ancak kendim R5 3600 kullanan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki güncel fiyatını asla hak edecek bir işlemci değil. Fiyatlarını tam bilmiyorum ancak R5 5500 - 5600 ya da Intel 11400F gibi işlemciler çok daha mantıklı bir tercih olurlar.
Intel fanboyu ve ya destekleyen birisi değilim fakat şuanda R5 3600 parasını hak etmeyen bir işlemci (parasını hak ediyor ama çok pahalı o anlamda hak etmiyor yoksa işlemci şahane bir işlemci lafım yok)

Bir fikir değişikliği yaşadım bunu da belirteyim yaklşık 2 ay içerisinde ekran kartımıda değiştireceğim GTX 1650 veya 1660 Ti almayı planlıyorum bu ekran kartları ile beraber Ryzen 5 3600 alsam nasıl olur yoksa bunlarladamı Intel i510400F almalıyım.

Bir fikir değişikliği yaşadım bunu da belirteyim yaklşık 2 ay içerisinde ekran kartımıda değiştireceğim GTX 1650 veya 1660 Ti almayı planlıyorum bu ekran kartları ile beraber Ryzen 5 3600 alsam nasıl olur yoksa bunlarladamı Intel i510400F almalıyım.
İkisi de 1650'i çok rahatlıkla besleyebilecek güçte gerçekten de, hangisi o ana göre size uygun geliyorsa ikisinin bir farkı ve ya ayrımı yok

Yeni konular

Geri
Yukarı